Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto powiązał wtorkowe zamachy terrorystyczne w Brukseli z przyjmowaniem do Europy uchodźców.
Szijjarto uznał, że praktycznie żaden rozsądny człowiek w Europie nie kwestionuje już tego, że zagrożenie terrorystyczne wzrosło z powodu niekontrolowanej nielegalnej imigracji - poinformowała agencja MTI.
Agencja dpa odnotowuje, że Szijjarto powtórzył w ten sposób stanowisko wielokrotnie wyrażane jeszcze przed zamachami w Brukseli przez przedstawicieli węgierskiego rządu.
Do dokonania wtorkowych zamachów w Brukseli przyznało się Państwo Islamskie (IS). Tożsamość zamachowców nie jest jeszcze znana.
lw, PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/swiat/286120-budapeszt-bez-watpliwosci-szef-msz-wegier-wiaze-zamachy-w-brukseli-z-naplywem-uchodzcow
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.