Legia coraz bliżej raju

Legia Warszawa zremisowała w środę ze Steauą Bukareszt 1:1 (1:0). Mistrz Polski jest coraz bliżej upragnionego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Podopieczni Jana Urbana jak zwykle pierwszą połowę rozpoczęli bardzo słabo. Do przerwy przegrywali 1:0 po bramce Włocha Federico Piovaccariego (34 minuta). Gdyby nie wietna postawa bramkarza Legii Dusana Kuciaka wynik mógłby być dużo gorszy.

Druga połowa to wspaniała gra stołecznej drużyny. Bramka Jakuba Koseckiego (53 minuta) dała cenny wynik i przybliżyła Legię do piłkarskiego raju.

Rewanż 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów 28 sierpnia w Warszawie. Legi Warszawa do awansu wystarcza bezbramkowy remis.

Składy.

Steaua Bukareszt: Ciprian Tatarusanu - Daniel Georgievski, Łukasz Szukała, Florin Gardos, Iasmin Latovlevici - Adrian Popa, Mihai Pintilii (46. Andrei Prepelita), Alexandru Bourceanu, Nicolae Stanciu (61. Gabriel Iancu), Cristian Tanase - Federico Piovaccari (70. Adrian Cristea).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Jodłowiec (27. Łukasz Broź), Jakub Wawrzyniak - Ivica Vrdoljak, Dominik Furman - Michał Kucharczyk (75. Michał Żyro), Miroslav Radovic, Jakub Kosecki - Marek Saganowski (81. Władimir Dwaliszwili).

Żółte kartki: Mihai Pintilii, Andrei Prepelita - Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro, Dusan Kuciak.

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy). Widzów ok. 50 tys.