Śląsk awansował, Lech odpadł

Śląsk Wrocław przeszedł FC Brugge i zagra w IV rundzie eliminacji LE. Z rozgrywek odpadł Lech Poznań. "Kolejarz" mimo zwycięstwa z Żalgirisem Wilno nie awansował do dalszej fazy Ligii Europejskiej.

Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali w Belgii z FC Brugge 3:3 (1:0) w rewanżowym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. W pierwszym spotkaniu na własnym boisku zwyciężyli 1:0.

W 3. minucie spotkania piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Victora Vazqueza, ale Hiszpan trafił w poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Belgach kilka chwil później. Po błędzie obrońcy Przemysław Kaźmierczak dokładnie podał do wbiegającego w pole karne Waldemara Soboty, a ten bez większych kłopotów pokonał Matthew Ryana.

Od tego momentu napór gospodarzy jeszcze wzrósł i 27. minucie po strzale Maxime'a Lestienne’a wrocławian po raz kolejny uratowała poprzeczka. Groźnie w polu karnym Śląska było także po uderzeniach Toma De Suttera i Vazqueza.

Po zmianie stron Belgowie nadal atakowali i w 58. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Lior Refaelov minął Tadeusza Sochę i płaskim strzałem pokonał Gikiewicza, a piłka wpadła do siatki po rękach bramkarza. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Sebastian Mila dograł wzdłuż pola karnego do Marco Paixao, a Portugalczyk zdobył drugą bramkę dla Śląska.

Wrocławianie poszli za ciosem i w 76. minucie Sobota zdobył swojego drugiego gola. Pomocnik Śląska wykorzystał dalekie wyjście i błąd przy próbie wybicia piłki Ryana, a stojąc przed pustą bramką nie mógł chybić. Gospodarze nie zamierzali składać broni i chwilę później Oscar Duarte po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową pokonał Gikiewicza. Wynik spotkania ustalił Tom De Sutter w 90. minucie. Belgijski napastnik wykorzystał podanie z prawej strony boiska i strzałem głową doprowadził do remisu.

Lech Poznań mimo zwycięstwa z Żalgirisem Wilno 2:1 (0:1) odpadł z eliminacji Ligi Europejskiej. W pierwszym spotkaniu w stolicy Litwy przegrał 1:0.

Bramki: dla Lecha - Łukasz Teodorczyk (87), Luka Peric (90-samobójcza); dla Żalgirisu - Rytis Leliuga (29). Żółte kartki: Łukasz Teodorczyk (Lech); Vaidotas Silenas, Paulius Janusauskas, Luka Peric, Georgas Freidgeimas (wszyscy Żalgiris). Sędziował: Ken Henry Johnsen (Norwegia). Widzów: 16 326