Dwa kolejne medale dla Polski w Rio! Walczykiewicz ze srebrem, Mikołajczyk i Naja zdobyły brąz

Kajakarka Marta Walczykiewicz wywalczyła srebrny medal w konkurencji K1 na 200 m. Chwilę wcześniej kajakarki Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) wygrały brązowy medal w konkurencji K2 na 500 m na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W wyścigu K1 na 200 metrów tytuł mistrzyni olimpijskiej obroniła Nowozelandka Lisa Carrington, a brąz zdobyła Azerka Inna Osipenko-Rodomska.

Mikołajczyk i Naja powtórzyły swój sukces sprzed czterech lat. W 2012 roku na igrzyskach w Londynie również zajęły trzecie miejsce. Jako pierwsze na metę dopłynęły Węgierki Gabriella Szabo i Danuta Kozak. Srebro zdobyły Niemki: Franzisca Weber i Tina Dietze.

Polska na swoim koncie ma już siedem medali. W poniedziałek w rzucie młotem złoto zdobyła Anita Włodarczyk. Wcześniej również złoty medal wywalczyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej, brąz ich koleżanki Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska w czwórce podwójnej oraz w wyścigu ze startu wspólnego kolarz Rafał Majka, a w sobotę wicemistrzem został dyskobol Piotr Małachowski.