Prezydent pogratulował Ondrejowi Dudzie. Piłkarz strzelił gola minutę po wejściu na boisko

Choć Słowacja przegrała (1:2) z Walią w sobotnim meczu mistrzostw Europy, bohaterem spotkania został zawodnik Legii Warszawa Ondrej Duda. To właśnie on w 61. minucie zaraz po wejściu na boisko wyrównał 1:1. Jego grę docenił prezydent Andrzej Duda.

Ondrej Duda wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie, gdy Walijczycy pewni prowadzenia kontrolowali spotkanie. Ale już kilkadziesiąt sekund później doprowadził do wyrównania, wykańczając rajd Roberta Maka prawą stroną boiska. Ostatecznie Walia wygrała spotkanie 2:1, jednak wyczyn Dudy został doceniony przez wielu komentatorów, a także przez prezydenta Dudę.

Co ciekawe, gol Ondreja Dudy już zapisał się w historii ME.

Ostatnim piłkarzem - przed Ondrejem Dudą - który strzelił gola Walii na Mistrzostwach Świata lub Europy był Pele!

— zaznaczyła na Twitterze Legia Warszawa.

EURO 2016: Walia pokonuje Słowację. Strzelcem jednej z bramek piłkarz polskiej ekstraklasy!