Legia Warszawa zdobywcą Pucharu Polski! ZOBACZ wyjątkową oprawę przygotowaną przez kibiców

Legia Warszawa po raz siedemnasty zdobyła Puchar Polski. Warszawiacy pokonali w finale zespól Lecha Poznań.

To już siedemnasty raz Legia zdobyła Puchar Polski. Finałowym rywalem warszawskiego CWKS-u był zespół Lecha Poznań. Spotkanie finałowe rozpoczęło się o godzinie 16.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Drugi raz z rzędu zespoły Legii i Lecha spotkały się w finałowej walce o ten puchar. W 69-ej minucie spotkania warszawiacy objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Aleksandar Prijović. Zespól 11-krotnych mistrzów Polski zdobytego prowadzenia nie oddał już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Legii.

Pod koniec spotkania kibice poznańskiego Lecha wrzucili na murawę stadionu race, co doprowadziło do chwilowego przerwania meczu i doliczenie przez sędziego dodatkowych minut.

W trakcie meczu kibice Legii i Lecha zaprezentowali efektowne oprawy. Legia Warszawa obchodzi w tym roku stulecie powstania klubu. Legia to klub założony przez żołnierzy Legionów Polskich. Kibice postanowili to uczcić prezentując następująca oprawę: