Trener Dujszebajew: "Największą zasługę mają zawodnicy". Sukces polskich piłkarzy ręcznych w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk

Tałant Dujszebajew stara się nie uwypuklać swojej roli w awansie polskich piłkarzy ręcznych do igrzysk.

Jestem tylko małą częścią tej drużyny. Największą zasługę mają zawodnicy i trener Biegler

—powiedział szkoleniowiec biało-czerwonych.

Polscy piłkarze ręczni z pierwszego miejsca wywalczyli awans do igrzysk w Rio de Janeiro. W zakończonym w Gdańsku turnieju kwalifikacyjnym biało-czerwoni pokonali Macedonię 25:20 i Chile 35:27, a w ostatnim spotkaniu wygrali z Tunezją 28:24.

Nie był to z pewnością najlepszy mecz w wykonaniu obu drużyn, które miały już zapewniony awans. Nam jednak z wielu względów zależało, aby sukcesem z pojedynku z Tunezją zakończyć ten turniej. Trzeba wyrabiać w sobie mentalność zwycięzcy, a poza tym pierwsze miejsce sprawi, że w turnieju olimpijskim będziemy losowani z lepszej pozycji. Najważniejszy cel został zrealizowany. Mamy awans, w dodatku solidnie popracowaliśmy w Gdańsku na zgrupowaniu

—skomentował.

Niespełna 48-letni szkoleniowiec stara się nie akcentować swojej roli w sukcesie biało-czerwonych.

Dziękuję polskiemu związkowi, że umożliwił mi pracę z tak wspaniałym zespołem, ale ja jestem tylko jego małą częścią. Powtarzam może po raz setny, że prawdziwymi bohaterami są chłopacy i trener Biegler. Nasz awans na igrzyska to głównie ich zasługa

—ocenił.

W spotkaniu z Tunezją nie zagrał jedynie Andrzej Rojewski, zaś Sławomir Szmal dość szybko ustąpił miejsca w bramce Marcinowi Wicharemu.

Andrzej narzekał na uraz i nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowa. Podobnie było ze Sławkiem, który na początku meczu nabawił się kontuzji. Wydaje się, że to nic poważnego, ale więcej będziemy wiedzieli po badaniach, które przechodzi