Turniej w Pekinie: Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Premier Mandatory na twardych kortach w Pekinie. Jej rywalka Amerykanka Madison Keys skreczowała po przegranym 3:6 pierwszym secie.

Z 19. w światowym rankingu Keys (tutaj rozstawiona z numerem 14.) Polka grała wcześniej pięć razy i czterokrotnie odniosła zwycięstwo.

Środowy pojedynek trwał niewiele ponad 30 minut. Radwańska dość szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Amerykankę stać było jeszcze na wygranie dwóch kolejnych gemów, ale w następnych dwóch lepsza okazała się Polka.

Keys, która grała w bandażem na udzie, po zakończeniu seta poszła do szatni, aby skorzystać z pomocy medycznej. Po kilku minutach wróciła i poinformowała, że nie jest w stanie kontynuować rywalizacji. Podziękowała przeciwniczce za pojedynek i sędzia zakończył zawody.

To już druga rywalka krakowianki w Pekinie, która nie dokończyła meczu z powodu kontuzji. W pierwszej rundzie Amerykanka Coco Vandeweghe również skreczowała, po przegranym pierwszym secie 3:6. W drugiej rundzie Polka pokonała 4:6, 6:1, 6:4 Niemkę Monę Barthel, która w trakcie pojedynku… także miała problemy zdrowotne.

W ćwierćfinale Radwańska zagra z Dunką Caroline Wozniacki albo Niemką Angelique Kerber. Obie tenisistki są polskiego pochodzenia.

26-letnia Radwańska wygrała tę imprezę cztery lata temu, a w 2009 roku dotarła do finału. Tegoroczny start w tych zawodach jest dla niej tym istotniejszy, że wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Obecnie w rankingu „Road to Singapore” plasuje się na 12. pozycji.

Wynik meczu 3. rundy (1/8 finału): Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Madison Keys (USA, 14) 6:3 i krecz Keys.