Adam Nawałka po przegranym meczu z Niemcami: "przegraliśmy, ale idziemy w dobrym kierunku"

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka po meczu z Niemcami (1:3):

Przegraliśmy z mistrzami świata, mając więcej sytuacji podbramkowych niż w Warszawie, kiedy zwyciężyliśmy przed rokiem 2:0. Fragmentami ten mecz wyglądał bardzo dobrze. Przegraliśmy po błędach taktycznych. Konkretnie mówiąc - nie było asekuracji, przeciwnik w łatwy sposób rozegrał kilka razy piłkę i doszło do groźnych momentów. W efekcie przegrywaliśmy 0:2 i sytuacja zrobiła się bardzo trudna

—komentował Adam Nawałka.

Nasi piłkarze włożyli bardzo dużo trudu w ten mecz, grali z wielką determinacją i ambicją. Wróciliśmy do gry, strzeliliśmy gola na 1:2, stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji. Jeżeli cały czas dąży się do tego, żeby poprawić wynik, wymaga to sporo zdrowia. Do 70. minuty wyglądaliśmy dobrze, wywieraliśmy presję na rywalach, stworzyliśmy kolejne okazje. Dlatego nie załamujemy się. Porażka jest tylko wtedy, gdy nie wyciąga się wniosków. Uważam, że idziemy w dobrym kierunku i z pewnością ten mecz może nam pomóc, aby drużyna była coraz lepsza. Tak w futbolu bywa, że porażki też muszą uczyć

—zaznaczał selekcjoner.

Łukasz Piszczek został zmieniony pod koniec pierwszej połowy, ponieważ odniósł kontuzję mięśnia przywodziciela. Kiedy dał nam znać, staraliśmy się szybko przeprowadzić zmianę

—dodał.

Zobacz:

Przegrywamy z Niemcami 1:3. Awans do ME we Francji wciąż bardzo blisko. ZOBACZ ZDJĘCIA