Przegrywamy z Niemcami 1:3. Awans do ME we Francji wciąż bardzo blisko. ZOBACZ ZDJĘCIA

PAP/Bartłomiej Zborowski

Mistrzowie świata pokonali polskich piłkarzy we Frankfurcie 3:1 i zajmują pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej do turnieju Euro 2016, który zostanie rozegrany we Francji.

Po pierwszej połowie było 2:1 dla Niemców, pierwszą bramkę w 12. minucie zdobył Thomas Mueller. W 19. minucie na 2:0 podwyższył Mario Goetze. Przed przerwą polscy piłkarze przeprowadzili jeszcze wspaniałą akcję. Na skrzydło do Kamila Grosickiego podał Grzegorz Krychowiak, „Grosik” idealnie dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, k†óry efektownym szczupakiem pokonał Manuele Neuera. Było 2:1 dla Niemców.

Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale wynik na korzyść naszych przeciwników zmienił w 82. minucie Mario Goetze.

Po siedmiu kolejkach Niemcy zajmują pierwsze miejsce w grupie D, mają 16 punktów. Druga jest Polska - 14 pkt. Dalej są Irlandia (12 pkt.) i Irlandia (11 pkt.), ktra niespodziewanie uległa Gruzji.

W kolejnym meczu, 7 września reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Gibraltarem.

Robert Lewandowski zdobył 27. gola w 69. występie w piłkarskiej reprezentacji Polski. Najskuteczniejszy z grających wciąż biało-czerwonych dogonił w klasyfikacji wszech czasów Gerarda Cieślika, który tę samą liczbę goli strzelił w 45 spotkaniach.

Przed nimi w tym zestawieniu jest jeszcze tylko pięciu piłkarzy. Liderem jest Włodzimierz Lubański, który w reprezentacji wystąpił 75 razy i uzyskał 48 bramek. Kolejne miejsca zajmują Grzegorz Lato - 45, Kazimierz Deyna - 41, Ernest Pohl - 39 i Andrzej Szarmach - 32.