Liga Europejska. Krychowiak w roli stopera nie zawiódł – Sevilla w półfinale

W czwartek wyłoniony został kwartet półfinalistów Ligi Europejskiej. Do tej fazy awansowały dwie włoskie drużyny: Napoli i Fiorentina, hiszpańska Sevilla oraz ukraińskie Dnipro. To oznacza, że szansę na występ w finale, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, zachował Grzegorz Krychowiak, a stracił je Łukasz Teodorczyk, którego Dynamo pożegnało się z pucharem.

Sevilla przyjechała do Sankt Petersburga na mecz z Zenitem z jednobramkową zaliczką – pierwsze spotkanie hiszpański zespół wygrał 2:1. Goście rozpoczęli bardzo szczęśliwie, bo już w 5 minucie uzyskali prowadzenie po golu Bacci z karnego za faul, którego – co było widać w telewizyjnych powtórkach – nie było. Rosyjski zespół był bliski doprowadzenia do dogrywki, bo prowadził 2:1 dzięki bramkom Rondona i Hulka, zwłaszcza to drugie trafienie było rzadkiej urody, choć w obu przypadkach koszmarne błędy popełnił bramkarz Sevilli Beto. Jednak na pięć minut przed końcem gola na 2:2 zdobył Gameiro i ten wynik premiuje awansem Sevillę. Bardzo solidnie spisywał się w szeregach gości Grzegorz Krychowiak, choć grał na nietypowej dla siebie pozycji. Zaczął mecz jak zwykle jako defensywny pomocnik, ale po kontuzji Parei w 21 minucie został przesunięty do tyłu i do końca spotkania pełnił rolę stopera.

Mniej szczęśliwy wieczór zaliczył Łukasz Teodorczyk grający w barwach Dynama Kijów. Po remisie w pierwszym meczu w stolicy Ukrainy 1:1, Dynamo przegrało na wyjeździe z Fiorentiną 0:2. Teodorczyk pojawił się w wyjściowym składzie, ale spędził na boisku niespełna jedną połowę. Gdy w 40 minucie czerwoną kartkę dostał pomocnik gości Lens, reprezentant Polski został zmieniony by ustąpić miejsca bardziej defensywnie grającemu Husiewowi.

W dwóch pozostałych spotkaniach Napoli zremisowało z Wolfsburgiem 2:2, a o awansie Włochów zadecydowała wygrana 4:1 w pierwszym meczu. Stawkę półfinalistów uzupełnia Dnipro Dniepropietrowsk. Ukraińcy wygrali w Kijowie z Brugge 1:0, co wobez bezbramkowego remisu przed tygodniem okazało się wystarczające by zagrać w półfinale.