Mamy ćwierćfinał! Polacy pokonali Szwedów 24:20. ZOBACZ ZDJĘCIA

Mamy ćwierćfinał! Polacy pokonali Szwedów 24:20 w 1/8 finału mistrzostw świata w piłce ręcznej w Katarze.

To była gra o wszystko. Ale udało się. Dramatyczna walka trwała od samego początku. W pierwszej połowie biało-czerwonym udało się zdobyć 3 punkty przewagi, jednak po serii błędów polska reprezentacja przegrała ze Szwedami 10:11.

W drugiej połowie emocje sięgały zenitu. Polacy uzyskali prowadzenie i jedną nogą byli już w ćwierćfinale. Na trzy minuty przed końcem Szwedzi grali w osłabieniu - dwóch zawodników otrzymało 2-minutowe kary. Biało-czerwoni wykorzystali szansę i tak w ćwierćfinale zmierzą się z Chorwacją.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Michał Jurecki. Rewelacyjnie spisywał się także bramkarz biało-czerwonych Sławomir Szmal.