Szwedzi obawiają się biało-czerwonych. "Czeka nas koszmarny przeciwnik"

Polscy piłkarze ręczni przegrali na mistrzostwach świata w Katarze z Danią 27:31 i zmierzą się w 1/8 finału z wiceliderem grupy C – Szwecją, którzy nazywają biało-czerwonych „odwiecznym koszmarem”.

Tak jak i Polacy, Szwedzi polegli w ostatnim meczu, przegrywając z Francją 25:27.

Prowadziliśmy do 55. minuty, kontrolowaliśmy grę i mieliśmy Francuzów w garści, lecz w ostatnich minutach meczu doszło do jakiegoś załamania i to oni wygrali, a nas czeka teraz koszmarny przeciwnik. A wystarczyło zremisować i spokojnie trafić na Argentynę

— komentuje dziennik „Expressen”.

Również w internetowym serwisie „Aftonbladet” nie zabrakło obaw. Komentatorzy sportowi przyznali, że „przegrana z Francją oznacza w następnym meczu istny horror”. Tym samym spełnił się scenariusz, który gazeta przewidywała jeszcze przed mistrzostwami. W analizach wytypowano, że Szwedzi spotkają się w 1/8 finału z Polakami, jednak z nadzieją, że tak jednak się nie zdarzy.