Kontuzja Lewandowskiego - "Na razie boli"

Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium Robert Lewandowski odniósł kontuzję prawej nogi w wygranym 2:0 wtorkowym meczu z SC Freiburg w 16. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Bramki dla mistrza Niemiec zdobyli Arjen Robben i Thomas Mueller.

Lewandowski kontuzji nabawił się w pierwszej połowie i z tego powodu nie wystąpił w drugiej części meczu. Z kolei urazu pachwiny doznał inny gracz bawarskiego zespołu - marokański obrońca Mehdi Benatia.

Najwyraźniej obaj są kontuzjowani. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego

—taki wpis zamieścił Bayern na Twitterze.

Dziś będzie wiadomo więcej na temat zdrowia Roberta Lewandowskiego. Sportowiec podkreśla, że liczy na występ w kolejnym spotkaniu.

Po faulu zawodnika Freiburga w 30. minucie nie mogłem biegać. W środę będzie wiadomo coś więcej. Na razie boli. Mam nadzieję, że wrócę na Mainz!

—napisał kapitan reprezentacji Polski na Twitterze.

Lewandowski kontuzji prawej nogi nabawił się w pierwszej połowie i z tego powodu nie wystąpił w drugiej części meczu. Od 46. minuty zastąpił go Bastian Schweinsteiger.

Urazów doznali także inni gracze Bayernu - obrońca Mehdi Benatia i pomocnik Xabi Alonso. Pierwszy z nich, jak poinformował klub, nie zagra w piątkowym meczu wyjazdowym 17. kolejki z FSV Mainz.

Występ Lewandowskiego i Alonso stoi pod znakiem zapytania. Trzeba zobaczyć, czy sytuacja wyjaśni się do piątku, ale czasu do tego meczu pozostało niewiele - przyznał dyrektor sportowy Bayernu Matthias Sammer.

W spotkaniu z Freiburgiem bramki dla mistrzów Niemiec zdobyli Arjen Robben i Thom.