Skromne zwycięstwo Bayernu. Tym razem Lewandowski nie popisał się skutecznością

Mistrzowie Niemiec pokonali na wyjeździe Herthę Berlin 0:1 w meczu 13. kolejki Bundesligi. Gola na wagę trzech punktów strzelił Arjen Robben.

Bayern Monachium, grający w mocnym składzie, objął prowadzenie w 27. minucie po strzale Arjena Robbena, który zamienił świetne podanie Thomasa Muellera na gola.

Choć nie brakowało okazji dla obu drużyn, wynik nie uległ zmianie. Niestety tym razem swoich strzeleckich umiejętności nie zaprezentował kapitan reprezentacji Polski, choć okazji nie brakowało.

Dwie szanse na podwyższenie rezultatu Lewandowski miał w ciągu ostatnich 10 minut regulaminowego czasu gry. Najpierw Polak otrzymał świetne podanie od Robbena, ale górą był bramkarz Herthy, a kilka minut później samodzielnie mógł przeprowadzić bramkową akcję, ale znów pokonał go Kraft.

Czasami fajnie się tu gra. To stadion, na którym można zdobywać bramki. Szkoda, że tym razem się nie udało, ale najważniejsza jest dla mnie wygrana

— powiedział po meczu portalowi Wirtualna Polska (wp.pl) „Lewy”.

Zwycięstwo skromne, ale Lewandowski rozegrał całe spotkanie, a Bayern umocnił się na pozycji lidera Bundesligi.