MŚ 2014: Niemcy wywalczyli brąz. Pokonali Francję 3:0

Niemcy pokonali Francję 3:0 (25:21, 26:24, 25:23) i wywalczyli brązowy medal MŚ. Rozbici Francuzi, którzy byli faworytami spotkania, wracają do domu z pustymi rękami.

Reprezentacja Niemiec dziś była lepsza od swoich rywali. Już na początku pierwszego seta niemieccy siatkarze zdobyli niewielkie prowadzenie, które zdołali utrzymać do samego końca. Druga partia meczu rozpoczęła się na korzyść Francuzów, lecz rywale szybko nadrobili straty. Na boisku toczyła się zaciekła walka „punkt za punkt”, którą wygrali Niemcy. Pewnie wygrane dwa sety uskrzydliły naszych sąsiadów i w trzeciej partii, choć nie bez problemów, przypieczętowali swoje zwycięstwo.

To wielki sukces dla Niemców. Do tej pory jedyny medal zdobyli w 1970 roku — wtedy reprezentacja NRD wywalczyła złoty krążek.