Zagumny o Rosjanach: "Dobić ich i niech wyp...ą"

Wygląda na to, że obraźliwe wypowiedzi Aleksieja Spiridonowa znalazły stanowczą odpowiedź. Polski rozgrywający postanowił w mocnych słowach zagrzać kolegów do walki w meczu z Rosją.

Gdy Polacy wygrali w czwartkowym spotkaniu dwa pierwsze sety stało się jasne, że to Rosjanie muszą pożegnać się z turniejem, a biało-czerwoni są już w półfinale. To sprawiło, że Polacy nie byli już tak zmotywowani, jak na początku meczu i dwa kolejne sety padły łupem Rosjan.

Mecz mógł zakończyć się zwycięstwem Sbornej, ale taki scenariusz nie mieścił się w głowie Pawła Zagumnego, który w czasie przerwy krzyknął do swoich kolegów:

Dobić ich i niech wypier…ą - cytuje portal gazeta.pl naszego weterana (cyt. za sportfan.pl).

Okrzyk został utrwalony na filmiku, który pojawił się w sieci. Niestety autor usunął nagranie.

Jak widać, słowa Zagumnego, choć bardzo wulgarne, odniosły zamierzony skutek. Polacy wygrali 3:2 i w pięknym stylu przypieczętowali awans do półfinału siatkarskich mistrzostw świata.