Niespodziewana porażka Radwańskiej

Najwyżej rozstawiona Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Seulu (pula nagród 500 tysięcy dolarów). Broniąca tytułu Polka przegrała z Varvarą Lepchenko (USA) 7:6 (7-4), 2:6, 2:6.

W poprzedniej rundzie krakowianka nie straciła gema w zaledwie 49-minutowym pojedynku z Chanelle Scheepers z Republiki Południowej Afryki.

O półfinał Radwańska (piąta w rankingu WTA) miała trudniejsze zadanie, bowiem rywalizowała z leworęczną, urodzoną w Taszkencie reprezentantką Stanów Zjednoczonych Lepchenko (43.). Dotychczasowy bilans bezpośrednich meczów był bardzo korzystny dla polskiej zawodniczki - 5:1, ale jedynej porażki doznała w ich ostatnim spotkaniu - 31 lipca w Stanford.

W piątek 25-letnia Radwańska była lepsza po tie-breaku w pierwszym secie, w dwóch pozostałych zdecydowanie triumfowała trzy lata starsza rywalka.

Rok temu w Seulu Polka w finale pokonała Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 6:7 (6-8), 6:3, 6:4.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Varvara Lepchenko (USA, 5) - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:7 (4-7), 6:2, 6:2

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Nicole Gibbs (USA) 6:3, 6:4