Nie tylko siatkarze zwyciężają... Legia ograła belgijski Lokeren

PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na własnym stadionie belgijski KSC Lokeren 1:0 (0:0) w pierwszym występie w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Bramkę w 58. minucie zdobył Serb Miroslav Radovic.

Trener Henning Berg zdecydował się posłać na boisko dokładnie taką samą jedenastkę, jak w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław (4:3). Ponownie więc zabrakło nominalnego napastnika, a najbardziej wysuniętym piłkarzem był Miroslav Radovic.

Tym razem jego podopieczni już nie byli tak bramkostrzelni, ale za to zagrali uważniej w obronie. Serb natomiast ponownie wykazał się snajperskim instynktem i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Legia od początku przeważała. Już po pięciu minutach miała na koncie dwa rzuty różne, a w ósmej blisko zdobycia gola był Michał Żyro. Jego strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lokeren okazał się jednak minimalnie niecelny.

Gospodarze kontrolowali przebieg gry, ale w 25. minucie po fatalnej stracie Łukasza Brozia dogodną okazję miał Hans Vanaken. Na szczęście dla mistrzów Polski świetną obroną popisał się Dusan Kuciak. Później Belgowie już nawet raz nie zagrozili poważnie bramkarzowi Legii.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).

Żółte kartki: Legia - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Żyro; Lokeren - Alexander Scholz, Hans Vanaken.

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Ondrej Duda (90+2. Marek Saganowski), Michał Kucharczyk - Miroslav Radovic.

Lokeren: Boubacar Barry - Giorgos Galitsios, Mijat Maric, Alexander Scholz, Denis Odoi - Koen Parsoons, Killian Overmeire, Nill De Pauw (82. Ayanda Patosi), Jordan Remacle (65. Besart Abdurahimi) - Hans Vanaken, Mbaye Leye (73. Junior Dutra).