Iran pokonał Włochy w "grupie śmierci"

Iran pokonał w Krakowie Włochy 3:1 (25:16, 23:25, 25:21, 25:22), w pierwszym meczu grupy D rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy.

Rewelacji rozgrywek Ligi Światowej, ekipie z Azji, udał się rewanż za pojedynek o 3. miejsce w tegorocznym turnieju finałowym wspomnianych zawodów. W lipcu siatkarze z Półwyspu Apenińskiego pokonali Iran 3:0.

Elementem przesadzającym o porażce Italii był skuteczny blok ich rywala.

W czwartym secie siatkarze z Bliskiego Wschodu prowadzili 21:17, 24:20. Europejczycy zdołali obronić dwie piłki meczowe, po czym trener Iranu Slobodan Kovac poprosił o przerwę. Po niej Włosi nie zdołali obronić ataku rywala ze środka.

Na inauguracyjny mecz MŚ w Kraków Arenie przyszło - według protokołu meczowego - 6 900 osób. Hala była zapełniona prawie w połowie. Może w niej oglądać mecze 15 000 widzów.

W drugim meczu tej grupy, w niedzielne popołudnie Belgia zmierzy się z USA, a wieczorem odbędzie się spotkanie Portoryko z Francją.