Polscy koszykarze awansowali na EuroBasket 2015

Polska pokonała w Lubinie Austrię po dogrywce 90:85 i zajęła pierwsze miejsce w grupie C.

Polscy koszykarze jak zwykle źle zaczęli mecz, przegrywając pierwszą kwartę 15:22. Na przerwę schodzili natomiast tracąc już tylko jeden punkt (39:40). Trzecia kwarta zakończyła się wygraną polaków 19:16. Gdy wydawało się, że podopieczni Mike Taylora wygrają mecz w regulaminowym czasie poszło do dekoncentracji. Austriacy odrobili 7 punktów straty i doprowadzili do remisu 81:81.

Najlepszym zawodnikiem Polaków był Damian Kulig, który po raz kolejny zanotował tzw. double-double - 22 punkty i 12 zbiórek.

Polska - Austria 90:85 (15:22, 24:18, 19:16, 23:25, d. 9:4)

Polska: Damian Kulig 22, Adam Waczyński 19, Przemysław Karnowski 13, Aaron Cel 12, Mateusz Ponitka 11, Robert Skibniewski 7, Kamil Łączyński 4, Przemysław Zamojski 2, Szymon Szewczyk 0, Adam Hrycaniuk 0.

Austria: Mahalbasić 27, Schreiner 17, Maresch 12, Koch 11, Hasenburger 8, Klepeisz 6, Lanegger 2, Vieider 2, Rados 0, Seilern 0, Hopfgartner 0.

Drugie miejsce w grupie zajęli Niemcy, trzecia była Austria (po 4 wygrane i 2 przegrane), a ostatnie miejsce przypadło Luksemburgowi.

Na razie nie wiadomo, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy w koszykówce. Po rezygnacji Ukrainy spore szanse daje się Polsce.