Polska rozbiła Luksemburg

Reprezentacja Polski w koszykówce jest coraz bliżej awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. O wygranej w grupie C zadecyduje ostatni mecz z Austrią w Lubinie.

Polscy koszykarze wysoko pokonali w niedzielę w Koszalinie Luksemburg (100:64). Jedynie pierwsza kwarta nie poszła po myśli naszych kadrowiczów, kiedy to na parkiecie brylowali gracze rywali - Rodenbourg (14 pkt.) i Jones.

Najwięcej punktów dla Polski zdobył Szymon Szewczyk. Double-double zaliczył Damian Kulig (12 pkt), który miał aż 13 zbiórek. Świetnym wynikiem 10 asyst popisał się także rozgrywający Kamil Łączyński (5 pkt.).

Jestem zadowolony z wyniku. Słabo zaczęliśmy ten mecz i popełniliśmy trochę błędów w pierwszej połowie. Jestem bardzo zadowolony z tego, że poprawiliśmy się w drugiej połowie. Luksemburg nie miał nic do stracenia. Grali bardzo swobodnie i naprawdę dobrze atakowali. Nasza gra zespołowa była jednak doskonała

— powiedział po meczu Mike Taylor, trener Polaków..

Polska – Luksemburg 100:64 (14:17, 26:11, 30:18, 30:18).

Polska: Szymon Szewczyk 17, Adam Waczyński 13, Damian Kulig 12, Aaron Cel 10, Michał Michalak 10, Przemysław Karnowski 8, Przemysław Zamojski 6, Mateusz Ponitka 6, Kamil Łączyński 5, Tomasz Gielo 5, Adam Hrycaniuk 4, Robert Skibniewski 4

Luksemburg: Rodenbourg 14, Jones 13, Laurent 13, Birenbaum 7, Delgado 5, Arbaut 4, Schumacher 4, Koster 2, Grun 2, Benseghir 0, Kox 0