Piłkarze Atletico Madryt zdobyli Superpuchar Hiszpanii. Wygrali z Realem 1:0

Piłkarze Atletico Madryt zdobyli Superpuchar Hiszpanii, pokonując lokalnego rywala Real 1:0 (1:0) w rewanżu. Jedynego gola zdobył w drugiej minucie Mario Mandzukic. We wtorek na stadionie „Królewskich” padł remis 1:1.

Mniej utytułowany stołeczny klub zrewanżował się w ten sposób zamożniejszemu sąsiadowi za finał Ligi Mistrzów.

Gospodarzom udało się pokonać „Królewskich” na własnym obiekcie po raz pierwszy od 15 lat. To zwycięstwo mogło pomóc im przeboleć majową porażkę w Lizbonie, kiedy Atletico prowadziło 1:0 w finale Champions League, ale straciło bramkę w ostatnich sekundach drugiej połowy, a następnie kolejne trzy w dogrywce. Po trofeum sięgnął wówczas Real.

Po korzystnym wyjazdowym remisie w pierwszym spotkaniu Superpucharu wydawało się, że podopieczni Argentyńczyka Diego Simeone skupią się na obronie. W ubiegłym sezonie, w którym zdobyli mistrzostwo Hiszpanii, imponowali uporządkowaną grą w defensywie.

Tymczasem pierwsze sekundy rewanżowego spotkania zupełnie zaskoczyły piłkarzy Realu. Atletico chciało jak najszybciej zdobyć bramkę i rzuciło się do ataków od pierwszego gwizdka. Przyniosło to efekt już w drugiej minucie. Na listę strzelców, po raz pierwszy w nowym klubie w oficjalnym spotkaniu, wpisał się Chorwat Mario Mandzukic, sprowadzony z Bayernu Monachium w miejsce Diego Costy.

Mandzukic wykorzystał zagranie głową od innego kupionego latem zawodnika – Francuza Antoine’a Griezmanna – i pokonał Ikera Casillasa strzałem obok prawego słupka.