Kompromitująca porażka Lecha Poznań w eliminacjach Ligi Europy

Islandzki UMF Stjarnan pokonał w Gardabaer Lecha Poznań 1:0 (0:0) w pierwszym meczu 3. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanż odbędzie się za tydzień na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Wicemistrz Polski wystąpił w Gardabaer leczących urazy napastników Łukasza Teodorczyka i Dawida Kownackiego. Ich brak był zauważalny. Miejscowi grali bez Veinara Palla Gunarssona, kontuzjowanego w rewanżu ze szkockim FC Motherwell w 2. rundzie eliminacyjnej.

Lech obawiał się w pierwszym meczu przede wszystkim silnego wiatru i specyficznej sztucznej nawierzchni. Także determinacji gospodarzy, którzy w islandzkiej ekstraklasie oraz w swoim debiucie w rozgrywkach Ligi Europejskiej nie przegrali od 28 września 2013 roku.

Choć w pierwszej połowie Lech grał pod wiatr, miał wyraźną przewagę. Wykonywał w tej części meczu aż osiem rzutów rożnych, a Stjarnan tylko jeden. Mimo to do przerwy wynik był bezbramkowy.

UMF Stjarnan - Lech Poznań 1:0 (0:0).

Bramka: Rolf Toft (48).

Żółta kartka: Pablo Punyed (Stjarnan).

Sędzia: Ognjen Valijc (Bośnia i Hercegowina). Widzów: 1021.

Stjarnan: Ingvar Jonsson - Niclas Vemmelund, Martin Rauschenberg, Daniel Laxdal, Hordur Arnason - Pablo Punyed, Michael Praest, Atli Johannsson - Arnar Bjorgvinsson (84-Johan Laxdall), Olafur Finsen, Rolf Toft.

Lech: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Darko Jevtić - Gergo Lovrencsics (87-Barry Douglas), Kasper Hamalainen (70-Muhamed Keita), Szymon Pawłowski - Vojo Ubiparip.