LM: Celtic Glasgow pewnie pokonał KR Reykjavik. Teraz zmierzy się z Legią?

Celtic Glasgow będzie rywalem Legii Warszawa lub irlandzkiego St Patrick’s Athletic w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W drugiej fazie rywalizacji Szkoci wyeliminowali KR Reykjavik - najpierw wygrali na wyjeździe 1:0, a w rewanżu 4:0.

We wtorek po dwie bramki dla mistrzów Szkocji, którzy już w 27. minucie prowadzili 3:0, zdobyli Holender Virgil van Dijk oraz Fin Teemu Pukki.

Na ławce rezerwowych ekipy z Glasgow, podobnie jak przed tygodniem, siedział bramkarz Łukasz Załuska. Rewanżowe spotkanie odbyło się Edynburgu, bowiem stadion Celticu jest jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games).

Żadnych kłopotów z awansem do 3. rundy eliminacji LM nie miały m.in. Sparta Praga, Sheriff Tyraspol, Łudogorec Razgrad, Slovan Bratysława, Partizan Belgrad i Dinamo Zagrzeb.

Ten ostatni zespół wyeliminował prowadzony przez polskiego trenera Marka Zuba Żalgiris Wilno, który w poprzednim sezonie okazał się lepszy w kwalifikacjach Ligi Europejskiej od Lecha Poznań. Mistrz Chorwacji dwukrotnie wygrał z Żalgirisem po 2:0. We wtorkowym rewanżu w Wilnie w ekipie gospodarzy do 78. minuty grał Jakub Wilk.

W najbardziej zaciętej rywalizacji mistrz Białorusi BATE Borysów okazał się lepszy od albańskiego zespołu Skenderbeu Korcza (0:0, 1:1).

Legia zagra w środę o godz. 20.45 w Dublinie z St Patrick’s Athletic. W Warszawie mistrzowie Polski zaledwie zremisowali 1:1, strzelając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie.

Mecze przedostatniej, trzeciej rundy kwalifikacji zaplanowano na 29-30 lipca i 5-6 sierpnia. Gospodarzem pierwszego spotkania z Celtikiem będzie Legia lub St Patrick’s Athletic.