Zwycięstwo Brazylijczyków w meczu otwarcia! "Canarinhos" pokonali Chorwatów 3:1. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Brazylia pokonała Chorwację 3:1 w meczu otwarcia mistrzostw świata. Dwie bramki dla „Canarinhos” zdobył Neymar, a trzecią Oscar. Chorwaci są oburzeni decyzją sędziego, który podyktował rzut karny na korzyść gospodarzy.

Początek meczu należał do Chorwatów i dopiero po samobójczym golu Marcelo w 11. minucie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Zdecydowanym bohaterem spotkania okazał się 22-letni Neymar, który pierwszą bramkę zdobył w 29. minucie lewą nogą, doprowadzając do remisu.

W 71. minucie japoński arbiter podyktował rzut karny dla Brazylijczyków. Sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji, ponieważ lekko przytrzymywany za rękę Fred przewrócił się w teatralny sposób na polu karnym. Szansę wykorzystał Neymar, czym dał swojej drużynie jednopunktową przewagę nad Chorwacją.

W 90. minucie wynik meczu przypieczętował Oscar, który zdobył piłkę na połowie rywala, przebiegł z nią kilkanaście metrów i płaskim strzałem pokonał bramkarza Chorwatów.

Mecz Brazylia - Chorwacja zakończył się wynikiem 3:1.