Liverpool bez szans na mistrzostwo? "The Reds" zmarnowali doskonałą okazję na zdobycie tytułu

Piłkarze Liverpoolu zremisowali na wyjeździe z Crystal Palace 3:3, choć prowadzili 3:0. Remis oznacza, że „The Reds” mają małe szanse na zdobycie pierwszego od 24 lat mistrzostwa Anglii.

Wynik spotkania otworzył w 18. minucie Joe Allen. Po zmianie stron w przeciągu niespełna dwóch minut do bramki gospodarzy trafili Daniel Sturridge (53) i Luis Suarez (55). W tej sytuacji wydawało się, że podopieczni Brendana Rodgersa nie będą mieli problemów z zainkasowaniem trzech punktów.

Jednak z błędu wyprowadził ich rezerwowy „The Eagles” Dwight Gayle (81 i 88). Przed nim bramkę kontaktową zdobył Damien Delaney w 79. minucie. Tym samym Liverpool stracił praktycznie szanse na zdobycie mistrzostwa Anglii w 11 minut, grając z rywalem, który w tym sezonie o nic już nie walczy.

Po spotkaniu zawodnicy „The Reds” nie kryli rozczarowania. Suarez, który zarówno przez dziennikarzy piszących o futbolu, jak i piłkarzy został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu 2013/14, nie mógł powstrzymać łez. Boisko opuszczał z twarzą ukrytą w koszulce.

Co prawda „The Reds” objęli prowadzenie w tabeli i mają punkt przewagi nad Manchesterem City, jednak „The Citizens” w środę rozegrają zaległy mecz z Aston Villą. Jeśli odniosą sukces, to przed ostatnią kolejką odzyskają prowadzenie w Premier League.

Ostatnia kolejka odbędzie się w niedzielę. Manchester City podejmie West Ham United, a Liverpool zagra u siebie z Newcastle United.