Real Madryt jedną nogą w finale Ligi Mistrzów. Bayern Monachium musiał uznać wyższość Królewskich

Real Madryt wygrał z Bayernem Monachium 1:0 (1:0) w środowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył Karim Benzema. Rewanż 29 kwietnia w Monachium.

Królewscy” objęli prowadzenie w 19. minucie po bramce Karima Benzemy. Do tego trafienia w dużej mierze przyczynił się lewy obrońca Portugalczyk Fabio Coentrao, który wyłożył piłkę Francuzowi. Całą akcję zainicjował natomiast Cristiano Ronaldo.

To była 89. bramka w tym sezonie autorstwa tercetu nazywanego „BBC” - Benzema, Gareth Bale, Ronaldo.

Pięć minut później najlepszy piłkarz na świecie minionego roku sam powinien trafić do bramki, ale fatalnie spudłował z około 11 metrów, będąc sam przed bramkarzem gości. Przed przerwą dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał też Angel Di Maria, jednak również nie trafił w bramkę, z tym że z bliższej odległości.

Ze strony Bayernu największe zagrożenie pod bramką Ikera Casillasa stwarzał Arjen Robben. Holender w swoim stylu schodził z piłką do środka boiska, ale jego uderzenia z powodzeniem bronił bramkarz Realu. Próby strzałów z dystansu podejmował też Toni Kroos, ale były niedokładne.

W końcówce spotkania to podopieczni Josepa Guardioli mieli przewagę, ale nie mzdobyli bramki.