Kolejne zwycięstwo drużyny Marcina Gortata. Słabszy mecz w wykonaniu polskiego koszykarza

Koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe po dogrywce Chicago Bulls 101:99 w drugim meczu pierwszej rundy play off ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw stołeczny zespół prowadzi 2-0.

Marcin Gortat zdobył siedem punktów i miał pięć zbiórek.

Na 2,4 s przed końcem dogrywki Kirk Hinrich z Chicago wykonywał rzuty wolne i miał szanse na przedłużenie spotkania. Nie trafił pierwszego, drugi specjalnie spudłował, ale piłkę zebrali goście i ich drugie zwycięstwo w fazie play off stało się faktem.

Koszykarze z Waszyngtonu mieli szansę rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry, gdy w końcówce czwartej kwarty odrobili dziesięciopunktową stratę do rywali. Przy stanie 91:91 Nene wygrał wtedy rzut sędziowski z Tajem Gibsonem, a drużyna miała osiem sekund na oddanie rzutu. Jednak próba Bradleya Beala, jej najlepszego strzelca w tym meczu, była niecelna.

Wizards wygrali po meczu, w którym zafundowali kibicom huśtawkę nastrojów.

Gortat, rozgrywający tego dnia słabsze spotkanie, decydujące fragmenty w czwartej kwarcie i niemal całą dogrywkę spędził na ławce rezerwowych. Wszedł dopiero przy wolnych Hinricha, gdy po szóstym faulu boisko opuścił Nene.

Polski jedynak w NBA grał we wtorek 37 minut. Trafił dwa z dziewięciu rzutów za dwa punkty i trzy z sześciu wolnych, zebrał cztery piłki w obronie i jedną w ataku, ale w walce pod tablicami często przegrywał z Gibsonem i francuskim środkowym Joakimem Noahem, który przed meczem odebrał puchar dla najlepszego defensywnego gracza ligi. Gortat miał także po dwa przechwyty i bloki oraz dwie straty, dwa faule, także dwukrotnie został zablokowany przez rywali.

Kolejne dwa mecze Bulls z Wizards odbędą się w Waszyngtonie – w piątek i niedzielę.