PŚ w pięcioboju nowoczesnym. Drugie miejsce Nowackiej w Chengdu

Oktawia Nowacka (Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa) zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w chińskich Chengdu. Triumfowała mistrzyni globu sprzed pięciu lat, reprezentantka gospodarzy Chen Qian.

Nowacka, która była druga również w eliminacjach, straciła 33 pkt do piątej zawodniczki pekińskich igrzysk. Na trzeciej pozycji uplasowała się inna Chinka - Liang Wanxia.

Na 21. miejscu piątkowe zawody ukończyła Aleksandra Skarzyńska (UKS G-8 Bielany Warszawa).

Na początku kwietnia Nowacka zajęła również drugie miejsce w PŚ w Kairze. Przegrała wówczas o zaledwie trzy punkty z mistrzynią olimpijską z Londynu i złotą medalistką ubiegłorocznych MŚ Litwinką Laurą Asadauskaite.

W sobotnim finale mężczyzn w Chengdu będzie rywalizował Szymon Staśkiewicz (ZKS Drzonków). W eliminacjach był 33.