Kolejne zwycięstwo drużyny Gortata. Polak zdobył 15 punktów

Marcin Gortat uzyskał 37. double-double w sezonie (15 punktów i 10 zbiórek), a jego Washington Wizards pokonali Boston Celtics 118:102. Rozgrywki zakończyli na 5. miejscu w Konferencji Wschodniej NBA i w play off zagrają z Chicago Bulls.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej koszykarze ze stolicy, którzy w play off wystąpią po ośmiu latach przerwy, walczyli o uniknięcie siódmego miejsca na Wschodzie, a awansowali na piąte, gdyż równoczesnej porażki doznali Brooklyn Nets (85:114 z Cleveland Cavaliers). Obydwa zespoły zrównały się bilansem, więc ekipa trenera Randy’ego Wittmana kończy sezon ma piątym miejscu, gdyż jest lepsza od Nets w bezpośrednich spotkaniach.

Gortat przebywał na parkiecie 32 minuty i był najlepiej zbierającym spotkania. Trafił sześć z 11 rzutów za dwa punkty i trzy z pięciu wolnych, zebrał dziewięć piłek w obronie i jedną w ataku, miał trzy asysty, dwa bloki, przechwyt, stratę i trzy faule.

Goście prowadzili w tym spotkaniu od początku do końca. Po pierwszej kwarcie 38:24, do przerwy, gdy trafiali z 62-procentową skutecznością, 68:56. W trzeciej kwarcie rywale zmniejszyli straty (74:70), ale m.in. osiem punktów polskiego środkowego w tej odsłonie pozwoliło odbudować przewagę.

Czwartą kwartę Wizards rozpoczynali przy prowadzeniu 91:75, a zwiększyli tę różnicę nawet do 26 punktów (116:90 na 3.13 przed końcem). Najwięcej punktów dla Wizards zdobyli Bradley Beal – 27, Trevor Booker – 20 oraz John Wall – 15 i dziewięć asyst.

W pierwszej rundzie play off klub z Waszyngtonu spotka się z Bulls, którzy po wyjazdowej przegranej po dogrywce z Charlotte Bobcats (86:91) pozostali na czwartym miejscu w konferencji.