Michał Broniatowski, redaktor naczelny miesięcznika Forbes (niemiecko-szwajcarski kapitał RASP), który był na kijowskim Majdanie i znany jest z radykalnie antypisowskich poglądów, podzielił się na Facebooku radami o tym, co musi się stać, żeby zrobić Majdan, czyli bardzo brutalną, a pewnie i krwawą próbę obalenia rządu.
Co ciekawe, Broniatowski przez długie lata związany był z TVN i koncernem ITI. Po jego powołaniu do Rady Nadzorczej TVN portal WirtualneMedia.pl tak przedstawiał jego biografię:
Broniatowski jest absolwentem Katedry Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1985-1992 pracował jako warszawski korespondent Reuters, wcześniej dla brytyjskiej agencji telewizyjnej ITN i w Associated Press. Relacjonował działania podziemnej opozycji, a potem wybory w 1989 i powstanie rządu Mazowieckiego. W 1992 roku ostał pierwszym dyrektorem polskiego przedstawicielstwa Reuters dla obsługi serwisów ekonomicznych. Pod jego kierownictwem powstał polskojęzyczny serwis informacyjny- pierwszy lokalny serwis Reuters w krajach byłego bloku sowieckiego.
Następnie w latach 1997 - 2001 pełnił funkcję dyrektora przedstawicielstwa Reuters w Rosji i byłym ZSRR. W latach 2002-2003 współpracował z Telekomunikacją Polską oraz z wydawnictwem Edipresse Polska, gdzie brał udział w relaunchu tygodnika Przekrój oraz nabyciu przez Edipresse rosyjskiego domu wydawniczego Kon-Liga. Następnie w latach 2003-2009 był wiceprezesem Interfax International Information Group - największej rosyjskiej agencji informacyjnej, w której odpowiadał za jej redakcje w Chinach oraz za sieć korespondentów i biura handlowe m.in. w Londynie, Frankfurcie, Hong Kongu, Nowym Jorku i w Warszawie.
Od 1994 do 2005 Broniatowski był członkiem Rady Dyrektorów ITI, gdzie m.in. odpowiadał za strategię nowych mediów oraz był nieformalnym rzecznikiem prasowym Grupy. W latach 2001-2005 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Grupy Onet.
Broniatowski był członkiem Rady Nadzorczej TVN do lipca 2015 roku.
Co znaczące, Broniatowski w 2013 roku współtworzył całodobowy kanał informacyjny na Ukrainie - Espreso TV, który odegrał ważną rolę w czasie ukraińskiego Majdanu.
Przypomnijmy, że Michał Broniatowski był jednym z bohaterów książki „Resortowe Dzieci”.
Ciekawie to się wszystko układa. Nie tylko w kontekście tego, kto myśli nad polskim Majdanem, ale także w kontekście tego, jacy ludzie i jak myślący kierują potężnymi mediami w Polsce. Sądząc po tym wpisie i innych nie można się dziwić, że niektóre media raczej pilnują Polaków, zamiast informować.
Poniżej: Ukraiński Majdan to ponad 100 ofiar śmiertelnych, wielu rannych…
Sil
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/319896-kto-chce-krwawego-majdanu-w-polsce-kto-dazy-do-rozlewu-krwi-by-przejac-wladze-autor-instrukcji-w-tej-sprawie-przez-wiele-lat-byl-czlonkiem-rady-nadzorczej-tvn