To nie polscy piloci są winni katastrofy samolotu z prezydentem na pokładzie – uważa ponad połowa Polaków. A niemal 40 proc. z nas twierdzi, że przyczyną tragedii był zamach – wynika z badań przeprowadzonych przez pracownię TNS Polska dla tygodnika „wSieci”.
W nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce także kulisy negocjacji rządu z górnikami ujawnia Piotr Zaremba. W tym wydaniu tygodnika wzruszający reportaż Marcina Wikło o Polakach z Donbasu, którzy wrócili do ojczyzny, a także dlaczego trzecia RP boi się „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego. W tym tygodniku obszerny dodatek specjalny „Zdrowie seniora”.
Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 26 stycznia br.
O przełomie, jaki dokonuje się w postawie Polaków wobec tragedii smoleńskiej pisze w tygodniku Michał Karnowski.
To nie polscy piloci są winni katastrofy samolotu z prezydentem na pokładzie
-– uważa ponad połowa Polaków. A ok. 40 proc. z nas twierdzi, że przyczyną tragedii był zamach – tak wynika z badań TNS Polska, które publikuje najnowszy tygodnik „wSieci”.
Kulisy negocjacji rządu z górnikami ujawnia Piotr Zaremba – w artykule „Premier byłego premiera” czytamy, że to Donald Tusk namówił Ewę Kopacz, aby wycofała się z szarży na kopalnie.
Zacznijmy od końca – pisze Zaremba - zdaniem ludzi z otoczenia premier Kopacz podjęła ona decyzję o porozumieniu z górnikami po spotkaniu z Donaldem Tuskiem. (…) Ich spotkanie, zapewne w rządowym hotelu przy Parkowej, miało zadecydować, choć przesłanki rodziły się w głowie samej Kopacz przestraszonej rozmiarami konfliktu.
Spod artyleryjskiego ostrzału trafili w leśną głuszę. Wielu z nich nigdy nie było w Polsce, ale w Doniecku nie da się już dłużej spokojnie żyć. Położony na Mazurach ośrodek Caritas przez najbliższe pół roku będzie ich domem
-– o Polakach z Donbasu, którzy przyjechali do ojczyzny pisze we wzruszającym reportażu Marcin Wikło.
O burzy wokół słów papieża Franciszka w sprawie wielodzietności katolików Marzena Nykiel rozmawia z ks. bp. Stanisławem Stefankiem.
Nie ma tu mowy o żadnej zmianie w Kościele. Odpowiedzialne rodzicielstwo to jest elementarz nauki już soborowej, nie mówiąc o Pawle VI
— mówi wieloletni przewodniczący Rady Rodziny Episkopatu Polski, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny.
Dlaczego „Syzyfowe Prace” nie znajdują uznania postkolonialnej władzy w procesie edukacji młodych Polaków? Pisarz Jan Polkowski wylicza prawdopodobne powody - Książka Żeromskiego jest również historią intelektualnej inicjacji, a przy tej okazji hołdem oddanym nauce, opisem pragnienia, by wiedzieć więcej, namiętnej walki o rozumienie świata i odkrywanie bogactwa myśli, niezbywalnej potrzeby młodych ludzi posiadania intelektualnych mistrzów, objaśniaczy prawideł kierujących biegiem historii. Wątpię, by w czasach programowego internetowo-telewizyjnego analfabetyzmu, degradacji zawodu nauczyciela, pozorowania edukacji, kupowania dyplomów za czesne, niszczenia hierarchii, autorytetów i dehumanizującej specjalizacji było wygodnie analizować ten wątek książki.
Przepis na długowieczność czytelnicy znajdą w obszernym dodatku specjalnym „Zdrowie seniora”.
Od starości ani śmierci nie da się uciec. Ale można mieć starość lepszą albo gorszą. Dużo zależy od nas samych – mówi w rozmowie z Ewą Wesołowską dr. hab. Wojciech Leppert z Kliniki Medycyny Paliatywnej przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 26 stycznia br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/231101-nowe-wydanie-tygodnika-wsieci-blisko-40-proc-polakow-uwaza-ze-przyczyna-tragedii-smolenskiej-byl-zamach