Czekoladowy orzeł, różowe baloniki i pochód w Święto Flagi bez polskich flag (była jedna – przyczepiona do psa), to obrazy, które straszyły i dziwiły Polaków jeszcze kilka lata temu. Jednak pomimo upływu czasu, wciąż zagadką jest jak mogło do tego dojść? Przypominamy jaką wizję patriotyzmu mieli dziennikarze „Gazety Wyborczej”, której ochoczo wtórował prezydent Bronisław Komorowski, aby nigdy nie doszło ponownie do tego, że 2 maja zamiast pochodu z biało-czerwonymi flagami, będziemy brać udział w pochodzie czekoladowego orła.
Dla porównania: tak dzisiaj wyglądają obchody Święta Flagi, kiedy rządy w kraju przejęło Prawo i Sprawiedliwości, a prezydentem został Andrzej Duda.
kk
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/338045-dobra-zmiana-w-praktyce-od-czekoladowego-orla-do-powaznych-obchodow-przypominamy-kabaret-czerskiej-i-komorowskiego-galeria
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.