To będzie jedno z najważniejszych zadań w 2017 r.: wytłumaczenie Polakom, by się nie obawiali. Pokazanie, że nie zabraknie ani na 500+, ani na inne potrzeby – wyjaśnia premier Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami „wSieci”, Marzeną Nykiel i Jackiem Karnowskim.
W najnowszym numerze „wSieci” premier Beata Szydło podsumowuje najważniejsze zadania rządu, które zrealizowała, oraz wskazuje najtrudniejsze sprawy, z jakimi się musiała zmierzyć.
Beata Szydło wyjaśnia także, jak ma zamiar walczyć z tak silną próbą destrukcji społeczeństwa.
Uważam, że to będzie jedno z najważniejszych moich zadań w przyszłym roku: wytłumaczenie Polakom, by się nie obawiali. Musimy dotrzeć z jasną informacją, że nie zabraknie pieniędzy ani na 500+, ani na inne potrzeby. Przeprowadzamy zmiany, których domagali się Polacy, kiedy spotykaliśmy się z nimi w kampanii. Budżet jest stabilny, mamy dobry program. Dotrzymujemy słowa. Myślimy przede wszystkim o ludziach. Nadrabiamy stracony czas ośmiu lat zaniechań rządu PO-PSL. Na przykład w górnictwie. Musimy wprowadzić reformy, bo zaniedbania poprzedników doprowadziły do niezwykle trudnej sytuacji. Ale robimy to tak, że nikt nie traci pracy, a górnictwo będzie nadal podstawą naszej gospodarki.
Także w nowym numerze największego konserwatywnego tygodnika opinii Marek Pyza i Marcin Wikło opisują demonstracje, które odbyły się w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Przytaczają też okrzyki, jakie były wznoszone przez zwolenników obu stron. Radomir Szumełda: „Jarosławie Demolka Kaczyński, odwal się wreszcie od Polski!”. Władysław Frasyniuk: „Je…ać, je…ać i się nie bać!”. Uczestnicy wiecu popierający PiS o antyrządowym marszu: „Oni nigdy nie pozwolą nam rządzić! Oni mają jakąś inną krew w żyłach. […] Jak nie pasuje taka Polska, to się wyjeżdża z Polski… Oni manifestują, żeby zatrzymać to wszystko, co oni sobie nazbierali, właściwie nakradli…” – wszystko to o wydźwięku pogardliwym i napastliwym, ale jednak o wiele łagodniej niż liderzy opozycji, którzy zachęcali do „wypowiedzenia posłuszeństwa władzy”.
Na łamach nowego „wSieci” także artykuł Stanisława Janeckiego, w którym wymienia siedem grzechów głównych Andrzeja Rzeplińskiego, ustępującego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
Wbrew świetnemu samopoczuciu samego Andrzeja Rzeplińskiego, jego poprzedników, różnych środowisk prawniczych oraz obecnej opozycji politycznej ostatnie półtora roku to dla prezesa TK i samego trybunału pasmo zawinionych katastrof
— pisze już na wstępie swojego tekstu Stanisław Janecki.
Z kolei Maja Narbutt w swoim tekście wyjaśnia zamieszanie wokół odzyskanego niedawno obrazu:
Skradziony obraz Wojciecha Kossaka „Piłsudski na Kasztance” odnaleziono po 19 latach. To jednak nie finał tej historii i wcale nie musi się ona skończyć happy endem. Nie wiadomo, czy obraz wróci do właściciela. Handel dziełami sztuki ma swoją ciemną stronę, o której zwykle się nie mówi.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nowe wydanie tygodnika koncentruje się na ich istocie. W swoich artykułach wielką tajemnicę Narodzenia Pana przybliżają Grzegorz Górny, ks. prof. Henryk Seweryniak i ks. Józef Naumowicz. Pierwszy z autorów, Grzegorz Górny, opisuje okoliczności, w jakich na świat przyszedł Zbawiciel i maluje nam obraz miasta, w którym narodził się Jezus – Betlejem.
W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” także seria komentarzy i felietonów publicystów takich jak Piotr Zaremba, Jerzy Jachowicz, Katarzyna Łaniewska, Bronisław Wildstein, Witold Gadowski, Piotr Skwieciński, Krzysztof Feusette, Wojciech Biedroń, Andrzej Zybertowicz, Ryszard Makowski, Dorota Łosiewicz, Robert Mazurek, Dawid Adamski, Maciej Pawlicki, Andrzej Rafał Potocki, Tomasz Łysiak, Piotr Cywiński i wielu innych.
Tygodnik „wSieci” w sprzedaży już od 19 grudnia, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html/
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/319908-polecamy-swiateczny-numer-wsieci-a-w-nim-min-premier-beata-szydlo-podsumowuje-najwazniejsze-zadania-rzadu