W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki pisze o najnowszej publikacji Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza pt. „Resortowe dzieci. Politycy”.
Okazuje się, że także polityka III RP od jej zarania nie była możliwa bez komunistycznych agentów i wspomaganych przez nich ich dzieci. W ich działaniach często widać zresztą ciągłość. Przeżarte agenturą i resortowymi dziećmi były kancelarie prezydentów Wałęsy i Kwaśniewskiego, a oni sami figurują w archiwach bezpieki jako TW „Bolek” oraz TW „Alek”
—czytamy.
Tygodnik „wSieci” dostępny od 7 listopada – w wydaniu specjalny dodatek z okazji Święta Niepodległości – „Śpiewnik Pieśni Patriotycznych”.
Ta książka, podobnie jak dwie pierwsze części „Resortowych dzieci” – może wstrząsnąć światkiem polskiej polityki tej jesieni. Na łamach tygodnik pierwsza recenzja wraz z obszernym opisem bohaterów publikacji.
W politycznych strukturach i instytucjach III Rzeczpospolita była (i nadal bywa) opasana, spętana, a wręcz przeżarta, jeśli nie wprost przez agenturę komunistycznej bezpieki (cywilnej i wojskowej), często wielopokoleniowej, to przez resortowe dzieci. To najbardziej narzucający się wniosek po lekturze książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza „Resortowe dzieci. Politycy”. To trzecia część cyklu „Resortowe dzieci” po tomach poświęconych mediom oraz tajnym służbom
—pisze na łamach tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki. W artykule „Sami swoi” publicysta cytuje i opisuje wiele wątków z nowej publikacji, ujawniającej powiązania dzisiejszych polityków z działaczami partyjnymi minionego systemu.
W nowym wydaniu tygodnika Wojciech Biedroń („Jak system chciał dopaść szefa CBA”) demaskuje kulisy nagonki, jaką na Mariusza Kamińskiego rozpętały poprzednie władze.
Prokuratorzy, którzy za walkę z korupcją ścigali byłego szefa CBA, sami mieli „lepkie” ręce. Odsłaniamy kulisy prokuratorsko-sądowej operacji na polityczne zlecenie, której celem było wsadzenie do więzienia i wyeliminowanie z życia publicznego Mariusza Kamińskiego, dziś ministra od służb specjalnych
—czytamy na łamach tygodnika.
W tygodniku Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Terry Tegnazian, założycielką wydawnictwa Aquilla Polonica, publikującego w Stanach Zjednoczonych książki o historii Polski z czasów II wojny światowej.
W bibliotece Uniwersytetu Kalifornijskiego zaczęłam studiować książki z działu „Polska w czasie II wojny światowej”. Oczywiście te przetłumaczone na angielski. […] W większości pozycje wydane tuż po wojnie. Czytając, byłam pod wielkim wrażeniem. To były niesamowite historie! W Stanach Zjednoczonych zupełnie nieznane. Ja sama nie miałam pojęcia, że w Polsce działał potężny ruch oporu! Nie wiedziałam nic o cichociemnych. I zaczęłam dalej szukać
—wyjaśnia Amerykanka swoje zainteresowanie historią Polski podczas II wojny światowej.
Prezydencką kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych komentuje w tygodniku „wSieci” Łukasz Adamski („Clinton vs Trump. Pięć dowodów na to, że ta kampania była przełomowa”). Zwraca uwagę na fenomen tegorocznej kampanii, który zaskoczył chyba każdego obserwator życia politycznego w USA.
Choć Clinton jest kandydatką wyjątkowo słabą na tle dziwacznych i sprzecznych wypowiedzi Trumpa, to nieraz mogła błysnąć rozsądkiem. Amerykanie jako pragmatyczny naród są zwykle dalecy od wyboru niestabilnych polityków (jak to się zdarza w Europie). Nie można jednak zapominać, że Clinton jest obciążona ciągłością polityki wyjątkowo plastikowego i postnowoczesnego Baracka Obamy
—komentuje kandydatów na prezydenta USA dziennikarz.
W najnowszym wydaniu „wSieci” redakcja specjalnie z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości zamieściła także „Śpiewnik Pieśni Patriotycznych”. Zawiera on teksty 17 pieśni, które przez wieki kształtowały przynależność narodową Polaków i budowały ich postawy obywatelskie i patriotyczne. Pieśni ważne były oczywiście w okrasach niewoli czy wojen, gdyż pomagały przetrwać narodowi, ale istotne są dla nas także w czasach pokoju, bo budują dziś pamięć o bohaterstwie Polaków. W zbiorze znalazły się więc m.in.: „Bogurodzica”, „Pieśń konfederatów barskich”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Warszawianka”, „Rota” „Wojenko, wojenko”, „My, Pierwsza Brygada”.
W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Jerzego Jachowicza, Witolda Gadowskiego, Aleksandra Nalaskowskiego, Wojciecha Reszczyńskiego, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej czy Bronisława Wildsteina.
kk
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/314413-tylko-w-nowym-numerze-wsieci-resortowe-dzieci-politycy-czyli-kto-jest-kim-w-iii-rp