Ta historia pokazuje, że gigantyczne problemy, z jakimi zmaga się Nowoczesna po błędach przy składaniu swojego sprawozdania wyborczego, najwyraźniej nie nauczyły Ryszarda Petru i spółki. Przypomnijmy - partii „N” grożą olbrzymie straty finansowe z powodu rażących i elementarnych błędów przy prowadzeniu kampanii wyborczej.
PKW odrzuciła sprawozdania wyborcze Nowoczesnej. Partia Petru z gigantycznymi stratami finansowymi!?
Wydawać by się mogło, że politycy i działacze Nowoczesnej nauczeni tamtymi doświadczeniami, wertują i sprawdzają każdy przepis przy swoich kolejnych pomysłach. Nic z tych rzeczy…
Najnowsze błędy, a w perspektywie możliwe problemy prawne i finansowe dotyczą strony internetowej Misiewicze.pl, jaką politycy Nowoczesnej założyli w ostatnich dniach. W założeniach - do szefa Nowoczesnej mają zgłaszać się osoby z całej Polski, którzy mają podejrzenia dotyczące kompetencji osób, które otrzymują stanowiska w spółkach Skarbu Państwa.
Tę stronę uruchamiamy po to, aby była pełna informacja z kraju. Przecież nie wszystkich „Misiewiczów” jeszcze znaleźliśmy. Jestem przekonany, że jest tego znacznie więcej
— mówił lider Nowoczesnej.
Petru przyznawał, że za poprzednich rządów podobne sytuacje też miały miejsce, ale - jak ocenił - „chyba nigdy w historii nie było tylu Nikodemów Dyzmów w spółkach Skarbu Państwa”.
Debiut strony wypadł tak sobie, witryna pozostawia wiele do życzenia zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym, ale to pozostawiamy na razie z boku - zresztą każdy może ocenić.
Z ciekawości zajrzeliśmy jednak do bardziej szczegółowych danych dotyczących wspomnianej strony. I tutaj niespodzianka - witryna została zarejestrowana na abonenta opisanego jako Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Michała Jarosa.
Jaros to były polityk Platformy - dziś, skonfliktowany z dawnymi kolegami, broni barw partii Petru.
W czym leży problem? Ano w tym, że zgodnie z zarządzeniem marszałka Sejmu („w sprawie warunków organizacyjno - technicznych tworzenia, funkcjonowania i znoszenia biur poselskich”, jeszcze z 2001 roku) pieniędzy przeznaczonych na biuro poselskie nie można wydawać na działalność partii!
Ryczałt nie może być wykorzystywany na finansowanie działalności partii politycznych, organizacji społecznych, fundacji, na działalność klubów i kół poselskich oraz parlamentarnych, a także na finansowanie działalności charytatywnej i sponsorskiej oraz na prowadzenie kampanii wyborczej
— czytamy w dokumencie.
Wygląda zatem na kolejną poważną wpadkę środowisk skupionych wokół dawnego doradcy Leszka Balcerowicza. Sprawę będziemy kontynuować.
fim
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/309108-ujawniamy-partia-petru-w-nielegalny-sposob-finansuje-swoje-projekty-problemy-z-pkw-niczego-nie-nauczyly-nowoczesnej