Kownacki: "Jedną z największych zasług ministra Macierewicza jest to, że przywrócono pewien szacunek i poważanie dla armii"

Fot. wPolityce.pl/TVP Info
Fot. wPolityce.pl/TVP Info

Trudno odbudować to, co było niszczone przez ostatnich osiem lat

— powiedział w programie „Minęła dwudziesta” (TVP Info) wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Dzisiaj podejmujemy kroki zmierzające do tego, by Polska była bezpieczniejsza

— zaznaczył polityk PiS.

Jeszcze do zeszłego roku ściana wschodnia nie była praktycznie broniona

— dodał.

Kownacki podkreślił, że pomoc ze strony sojuszników nie może być jedynym czynnikiem gwarantującym Polsce bezpieczeństwo.

Jeżeli chcemy, żeby nasi sojusznicy nam pomogli, to musimy móc obronić się sami, ale też trzeba mieć świadomość, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić pełnej obrony bez wsparcia sojuszniczego, bo jest tak ogromna dysproporcja w wydatkach między Rosją – bo dziś o tym przeciwniku myślimy – a Polską, że bylibyśmy bez szans

— powiedział wiceminister obrony narodowej.

Stan polskiej armii jest dużo lepszy niż jeszcze dziewięć miesięcy temu

— podkreślił jednocześnie.

Czytaj dalej na następnej stronie ===>

12
następna strona »

Najnowsze artykuły

Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu

Śledź nas na Google News

Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News

Dziękujemy za przeczytanie!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.

Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.

Autor

Wesprzyj telewizję wPolsce24! I naszą misję - dziennikarstwo śledcze Wesprzyj telewizję wPolsce24! I naszą misję - dziennikarstwo śledcze Wesprzyj telewizję wPolsce24! I naszą misję - dziennikarstwo śledcze

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych