Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął w poniedziałek dwudniową wizytę w Londynie. Wczesnym popołudniem głowa polskiego państwa przybyła pod Polish War Memorial, gdzie Andrzej Duda złożył kwiaty przed monumentem.
Prezydent podszedł również do grupy Polaków, która czekała na niego, skandując „Nasz prezydent!”.
Ależ wszystkie ręce zimne, dziękuję ze przyszliście
— mówił Duda ściskając ich dłonie.
Oficjalne powitanie nastąpi wieczorem w polskiej ambasadzie, następnie dojdzie do spotkania Pary Prezydenckiej z przedstawicielami polskiej emigracji. Wtedy również Andrzej Duda będzie przemawiał.
Kolejne punkty wizyty zaplanowane są na wtorek - w tym między innymi rozmowa z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem.
Nowość!
Rodzinne i duchowe korzenie Prezydenta, jego poglądy i zainteresowania: „Andrzej Duda Nasz Prezydent”. Książka do kupienia wSklepiku.pl. Polecamy!
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/265341-para-prezydencka-z-dwudniowa-wizyta-w-londynie-andrzej-duda-przed-polish-war-memorial-zobacz-zdjecia
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.