Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, bezwzględną większość w Sejmie zdobyłyby listy Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Polska Razem). Tak przynajmniej wynika z sondażu, jaki dla „Newsweeka” przygotował instytut Estymator.
Z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość (w sojuszu ze swoimi koalicjantami) może liczyć aż na 43% głosów, co dałoby partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego 253 mandaty w Sejmie i samodzielne rządy. PiS w porównaniu z poprzednim sondażem tej samej pracowni zyskuje 2 punkty procentowej.
Największą partią opozycyjną stałaby się Platforma Obywatelska. Na ugrupowanie Ewy Kopacz głos deklaruje 26% pytanych (spadek o 2 pp.). W Sejmie znaleźliby się jeszcze przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy (8 procent) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego (7 proc.). Poza parlamentem wylądowałby ruch Pawła Kukiza - 4 procent głosów.
Badanie przeprowadzono dla „Newsweek Polska” w dniach 26-27 sierpnia 2015 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1083 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.
lw, newsweek.pl
Nowość wSklepiku.pl! „Dwa kolory” - Jerzy Zalewski.
640 stronicowy zbiór wywiadów, jakie znany reżyser patriotycznych filmów i programów dokumentalnych Jerzy Zalewski, w 2003 roku, przeprowadził z politykami PiS.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/263658-4326-gigantyczna-przewaga-pis-nad-platforma-i-samodzielne-rzady-partii-kaczynskiego-sprawdz-wyniki-najnowszego-sondazu
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.