Relacja pochodzi ze strony Blogpressu.
Przedstawiamy fragment spotkania promującego najnowszą książkę Wydawnictwa Fronda „Resortowe dzieci. Służby” poświęcony Bronisławowi Komorowskiemu. Sławomir Cenckiewicz:
„Kim trzeba być, co trzeba zrobić […], żeby być kandydatem resortu i szeroko rozumianych ludzi resortu np. w tych wyborach prezydenckich. To jest pytanie o Bronisława Komorowskiego.
W promocji udział wzięli autorzy: Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz, spotkanie prowadził Sławomir Cenckiewicz. Głos zabierał prezes Wydawnictwa Fronda Michał Jeżewski oraz przedstawiciele licznie zgromadzonej publiczności.
Dorota Kania przypomina internowanie Bronisława Komorowskiego, podanie żony o zwolnienie z internowania ze względu na śmierć dziadka i „dialogi operacyjne Bronisława Komorowskiego z bezpieką.” Komorowski niczego nie podpisywał, ale z bezpieką rozmawiał.
Kania przypomniała, że dokumenty Biura Studiów i Analiz MSW dotyczące Komorowskiego zaginęły, podobnie jak teczka paszportowa.
I nagle w 90. roku Bronisław Komorowski pojawia się w otoczeniu generalicji, wysokich oficerów LWP, mamy Klub Generałów, mamy inwestycję w parabank Palucha.
Dorota Kania przypomniała aferę z parabankiem Palucha, jak również różnymi fundacjami takimi, jak Pro Civili, czy Artwoj.
Sławomir Cenckiewicz uzupełnił biografię Komorowskiego o jego związki z segmentem wojskowym, Aferę Marszałkową, dziwne nominacje generalskie, związki z gen. Bojarskim.
Więcej na filmie poniżej:
TOM 2 BESTSELLEROWEJ KSIĄŻKI 2014 ROKU.
Nieznane fakty z życia ludzi służb - Spadkobierców PRL:„Resortowe dzieci. Służby”.
Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych Peerelu i III RP. Pozycja dostępna wSklepiku.pl. Polecamy!
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/242761-promocja-ksiazki-resortowe-dzieci-sluzby-cenckiewicz-kim-trzeba-byc-by-zostac-kandydatem-resortu-to-jest-pytanie-o-komorowskiego-wideo