W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: katastrofa Boeinga na Ukrainie – pierwsze reakcje na zestrzelenie pasażerskiego samolotu. Marcin Wikło pisze o problemach w kontynuowaniu prac ekshumacyjnych na warszawskiej „Łączce”, Piotr Zaremba kreśli sylwetkę Janusza Korwin-Mikkego. Również na łamach tygodnika w zawiązku z nadchodzącą 70. rocznicą powstania warszawskiego rozmowa Jacka i Michała Karnowskich z Janem Ołdakowskim - dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, a także dodatek specjalny dla fanów jednośladów „Polska na rowerze”.
Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 21 lipca.
W temacie tygodnia „Boeing uderza na Kreml” Piotr Skwieciński komentuje sprawę katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych na Ukrainie.
Niezależnie od tego, kto dokładnie i w jakich okolicznościach zestrzelił malezyjskiego boeinga, odpowiada za to Rosja. Paradoksalnie to ona zarazem traci na tym najbardziej
— pisze Piotr Skwieciński.
Tragedię na Ukrainie komentują także publicyści tygodnika, a także Antoni Macierewicz w obszernej rozmowie pt. „Gruzja, Smoleńsk, teraz Ukraina.
Niestety to naturalna konsekwencja bezkarności, z jaką spotkała się Rosja najpierw po agresji na Gruzję, a następnie po 10 kwietnia 2010 r., kiedy zginęli: ten, który się rosyjskiej napaści przeciwstawił – śp. Lech Kaczyński, i jego współpracownicy
— mówi w wywiadzie dla tygodnika Antoni Macierewicz.
W najnowszym numerze „wSieci” Marcin Wikło w tekście pt. „Kolejny cios w wyklętych” podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: co stoi na przeszkodzie w kontynuowaniu prac ekshumacyjnych na warszawskiej „Łączce” i na służewieckim cmentarzu.
Z naszych ustaleń wynika, że wokół upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych toczy się gra, której ton nadaje bieżąca polityka. Czy aby przypodobać się SLD, Donald Tusk będzie w stanie wymusić na Instytucie Pamięci Narodowej zaprzestanie walki o pamięć historyczną? A może już właśnie to się dzieje?
— zastanawia się autor.
Również w tygodniku Piotr Zaremba kreśli sylwetkę Janusza Korwin-Mikkego, którą uzupełnia rozmowa Marcina Fijołka z europosłem Nowej Prawicy, a także analiza Stanisława Janeckiego dotycząca postaci i postawy Michała Boniego. Na łamach „wSieci” ekonomista Janusz Szewczak pisze o kondycji państwa polskiego.
Zanim zaczniemy leczyć ciężko chore państwo, potrzebne są: dogłębna i uczciwa diagnoza, a przede wszystkim całkowite odsunięcie od leczenia pacjenta zabójczych znachorów i – co równie ważne – znalezienie lekarzy o patriotycznych postawach, etyczno-moralnych kręgosłupach i głowach pełnych pomysłów, zwłaszcza tych gospodarczych
— pisze autor tekstu.
W tym tygodniu także dodatek „Polska na rowerze”, czyli gdzie można wybrać się w podróż na dwóch kółkach oraz najciekawsze trasy rowerowych eskapad. Eksperci przekonują, dlaczego rower jest lepszy od samochodu, a kardiolog wyjaśnia, jak korzystać z tej formy rekreacji.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 21 lipca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html
W sprzedaży nadal dostępne jest też wydanie tygodnika z filmem na DVD pt. „Kłamstwa, spiski i pogarda”. Reportaż dziennikarzy „wSieci” prezentuje najważniejsze wątki tzw. afery taśmowej, a publicyści tygodnika komentują zawartość ujawnionych rozmów. Płyta z filmem dołaczona jest gratis do tygodnika w cenie 5,90 zł.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/205787-raport-po-tragedii-na-ukrainie-tak-zabija-putin-nowy-numer-wsieci-od-poniedzialku-w-kioskach