W Zachodniej Europie wielka obława na neonazistów. Chcieli stworzyć terrorystyczny Werwolf

fot. wPolityce.pl/ "die Welt"
fot. wPolityce.pl/ "die Welt"

Wielka obława w Zachodniej Europie wielka obława na neonazistowskich terrorystów. Broni, ani ładunków wybuchowych na razie nie znaleziono, ale są liczne dowody, że usilnie starano się je zdobyć.

W jednym momencie policjanci i antyterroryści wkroczyli do wytypowanych miejsce w Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Celem dobrze skoordynowanej akcji była siatka neonazistów podejrzewana o utworzenie grupy „Werwolf”

U naszego zachodniego sąsiada policjanci z elitarnych jednostek antyterrorystycznych i Federalnego Urzędu Kryminalnego wkroczyli dziś rano do mieszkań dwóch neonazistów – w Dolnej Saksonii i Meklemburgii-Przedpomorza. W Holandii i Szwajcarii zatrzymano pozostałych fanów Adolfa Hitlera. Najgroźniejszy z nich – Szwajcar Sebastien N., jest podejrzewany o zabójstwo w ubiegłym roku w Hamburgu, ale zdołał zmylić trop.

Śledczy podkreślają, że swą siatkę neonaziści budowali na wzór struktur Werwolfu – partyzantki stworzonej przez niedobitki Wehrmachtu i miejscową ludność na terenach niemieckich traconych pod koniec wojny na wschodzie, m.in. na Dolnym Śląsku.

Slaw/ "die Welt"/ tagesschau.de

CZYTAJ W ORYGINALE ARTYKUŁ W "DIE WELT".

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------

Kup wSklepiku.pl!

"Adolf Hitler Nieznane sceny z życia"

autor:Delaforce Patrick

Od dzieciństwa w Austrii, nauki w szkole, śpiewania w chórze, przez niespełnione ambicje artystyczne, Wielką Wojnę i rany odniesione na froncie, Mein Kampf i pierwsze nieporadne próby demagogii politycznej, po błyskawiczną drogę do władzy, uwielbienie tłumów porwanych retoryką odwołującą się do narodowej dumy, romanse i miliony zgromadzone na tajnych kontach w Szwajcarii – krótkie historie ukazują drogę od zwykłego młodego człowieka do twórcy „ostatecznego rozwiązania”. Od narodzin w kwietniu 1889 roku po
samobójstwo w kwietniu 1945 w Berlinie szturmowanym przez Armię Czerwoną, wśród ruin kraju, któremu chciał nadać wielkość.

Patrick Delaforce wykorzystuje wypowiedzi Hitlera, jego pisma, przemówienia, rozmowy, poezje, a także relacje mężczyzn i kobiet, którymi się otaczał, którzy go znali, kochali i nienawidzili.

330 unikatowych zdjęć – współpracowników, rodziny, wielbicieli, kochanek i samego Führera – przybliża postać człowieka odpowiedzialnego za śmierć 50 milionów ludzi.

 

 

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.