Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja
- te słowa Błogosławionego Jana Pawła II wypowiedziane 29 marca 1995 roku są najlepszym dowodem uznania jakim Radio Maryja cieszyło się u Ojca Świętego. Warto je przypominać dzisiaj, kiedy obchodzimy 21 rocznicę powstania Radia Maryja.
Mainstreamowe media i politycy lewicowo-liberalni z przekąsem mówią o „imperium Rydzyka”, by po chwili zaprzeczać swoim słowom mówiąc, że TV Trwam nie może otrzymać koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym, bo nie dysponuje odpowiednimi funduszami. Te 21 lat to także lata oszczerstw, kampanii kłamstw i manipulacji, nienawiści i bezpardonowych ataków na Radio Maryja i inne dzieła Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Nie ma kłamstwa, które nie byłoby wypowiedziane wobec Ojca Dyrektora i dzieł, które stworzył.
Tymczasem prawda jest prosta. Nie ma żadnego „imperium Rydzyka”. Jest dzieło stworzone przez Redemptorystę Ojca Tadeusza Rydzyka, dzięki poświęceniu i ofiarności milionów Polaków z kraju i zagranicy, którzy od lat swoimi ofiarami utrzymują Radio Maryja, Telewizję Trwam, budowę Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II, wspierają Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej czy kupują Nasz Dziennik.
21 lat historii Radia Maryja pokazuje jak wielkie dzieło udało się stworzyć w oparciu o wiarę, ciężką pracę, poświęcenie i zaangażowanie milionów dobrych ludzi. Wszystko zaczęło się 8 grudnia 1991 roku w malutkim domku w Toruniu. W tym dniu śp. ksiądz biskup Marian Przykucki, ordynariusz diecezji chełmińskiej dokonał poświęcenia pierwszego studia Radia Maryja. Od tego czasu dzięki zaangażowaniu wielu ludzi Radio nieustannie się rozwijało, zdobywało miliony wiernych słuchaczy. Radio Maryja to doskonały wzór dla środowisk patriotycznych, że chcieć to móc, że można nawet w trudnych warunkach bez wsparcia wielkich banków stworzyć duże i trwałe dzieło. To wzór do naśladowania.
W przeciwieństwie do wielkich koncernów medialnych Radio Maryja i Tv Trwam nie powstało dzięki pieniądzom oligarchów czy wielosetmilionowym kredytom bankowym. Powstało dzięki ofiarności milionów słuchaczy, którzy mogą mówić, że to jest Nasze Wspólne Radio.
Radio Maryja jak i TV Trwam od lat są obiektem ataków ze strony lewicowo-liberalnych środowisk politycznych i medialnych. Do tej walki używane są wszelkie metody, administracyjne szykany, dyskryminujące i bezprawne decyzje organów państwowych. Wszystko po to, by zniszczyć Radio Maryja i TV Trwam. Ale te działania spotkały się z odważna reakcją milionów Polaków zatroskanych o los swojej Ojczyzny. 140 wielotysięcznych marszów w obronie TV Trwam w całym kraju, w tym ten największy w Warszawie, liczący ponad ćwierć miliona uczestników, który był największą demonstracją po 1989 roku, był wyrazem walki o wolność mediów. Ponad 3 miliony podpisów złożonych w proteście wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to gwarancja, że Polacy nie pozwolą zamykać usta wolnym mediom, mediom niezależnym od władzy. Trwamy dalej w batalii o wolność mediów. Kolejny marsz odbędzie się 13 grudnia w Warszawie (ruszy spod pomnika Wincentego Witosa) - w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Będzie to marsz w obronie wolnych mediów, demokracji i wartości tworzących Polskę
21 urodziny to dobra okazja na złożenie życzeń Ojcu Dyrektorowi, wszystkim pracownikom, współpracownikom, wolontariuszom, słuchaczom, ofiarodawcom. Będąc na dzisiejszych uroczystościach w Toruniu chciałbym przypomnieć słowa Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II:
Radiu Maryja życzę, aby odważnie głosiło Ewangelię słowem i czynem, aby rozprzestrzeniało na falach eteru Chrystusowe orędzie życia, które jest zawsze orędziem prawdy, miłości i solidarności. Równocześnie dziękuję Radiu Maryja za to wielorakie ofiarne zaangażowanie się w apostolstwo słowa, które dzisiaj jest tak ważne i tak bardzo potrzebne w naszym kraju.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/145662-radio-maryja-to-doskonaly-wzor-dla-srodowisk-patriotycznych-ze-nawet-w-trudnych-warunkach-mozna-stworzyc-duze-i-trwale-dzielo