Przedstawiamy zestawienie NIELSEN MUSIC TOP 5 AIRPLAY, czyli najczęściej grane w polskich stacjach radiowych utwory za okres 23.03. - 29.03.2013.

Prezentowane zestawienie jest szczególne, bo nie dotyczy gustu słuchaczy, a szefów muzycznych stacji radiowych. To oni decydują, co będzie grane w poszczególnych stacjach i z jakim natężeniem. Nie oznacza to, że kierują się przy tym swoim gustem, wręcz przeciwnie, bardzo często umieszczanie konkretnych piosenek w paśmie airplay podyktowane jest czynnikami niezależnymi od oceny wartości danej piosenki.

Jakie piosenki najczęściej były wybierane przez szefów muzycznych stacji radiowych w okresie 23-29.03.2013 ?

1. AVICII FEAT. NICKY ROMERO - I COULD BE THE ONE

Avicii, czyli szwedzki dj Tim Bergling, rozpoczął karierę w roku 2010 kiedy to listy przebojów na całym świecie zawojowało skomponowane przez Niego nagranie "Seek Bromance".

2. LABRINTH FEAT. EMELI SANDE - BENEATH YOUR BEAUTIFUL

Labrinth, to londyński wokalista, który nagrał w marcu 2012 roku swój pierwszy longplay "Electronic Earth". Na debiutanckim krążku gościnnie wystąpiła Emeli Sande w "Beneath Your Beautiful".

3. THE LUMINEERS - HO HEY

Trio folkowe z Denver w USA. Singiel „Ho Hey” rozszedł się w samych tylko Stanach Zjednoczonych w ilości ponad 600 tys. egzemplarzy. W skład zespołu wchodzą: Wesley Schultz, Jeremiah Fraites i Neyla Pekárek. Debiutancki album „The Lumineers” został wydany 3 kwietnia 2012 roku.

4. RIHANNA FEAT. MIKKY EKKO STAY

Drugi singiel z albumu "Unapologetic" wydany 7 stycznia 2013. W utworze piosenkarce towarzyszy Mikky Ekko. Piosenka Rihanny pochodzi z siódmego albumu studyjnego.

5. SYLWIA GRZESZCZAK - FLIRT

Gdy miała sześć lat wystąpiła w popularnym programie "Od przedszkola do Opola", w którym zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Krawczyka. Wśród swoich inspiracji wymienia min. Alicię Keys, Christinę Aguilerę oraz Pink.

Nielsen Music podsumowała też obecność nowości na antenach polskich rozgłośni radiowych. TOP 5 AIRPLAY NOWOŚCI za okres 23.03. - 29.03.2013.

  1. MICHAEL BUBLE - IT'S A BEAUTIFUL DAY / WARNER MUSIC POLAND
  2. BRUNO MARS - WHEN I WAS YOUR MAN / WARNER MUSIC POLAND
  3. INNA FEAT. DADDY YANKE - MORE THAN FRIENDS / UNIVERSAL MUSIC POLAND
  4. JOAN JETT AND THE BLACKHEARTS - I LOVE ROCK & ROLL / WARNER MUSIC POLAND
  5. LAID BACK - SUNSHINE REGGAE / INDEPENDENT

Nowości... niektóre z nich "trącą myszką", pojawiają się w zestawieniu, gdyż ponownie zostały opublikowane na płytach składankowych. Przeżywają renesans popularności. Prezentowane zestawienia są ostatnimi opublikowanymi przez Nielsen Music.

GK