Pierwsza w historii cyfrowa rekonstrukcja przedwojennej stolicy Polski trafi do kin 15 marca. Już dziś można zobaczyć zwiastun "Warszawy 1935". Naprawdę jest się czym zachwycać.

20-minutowy obraz prezentujący w technologii 3D przedwojenną stolicę powstawał od czterech lat w studiu efektów specjalnych Newborn. Film pokazuje dziedzictwo architektury polskiej stolicy oraz w pewnym stopniu życie miasta. Widzimy na ulicach jeżdżące samochody. Po niebie latają natomiast samoloty.

Zawsze chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego. Rekonstrukcja zniszczonej Warszawy kosztowała nas wiele wyrzeczeń. Nikt wcześniej nie podjął się tak rozległego tematu, co z pewnością było dla nas dodatkową motywacją, aby zrealizować ten film

powiedział Tomasz Gomoła, pomysłodawca filmu cytowany przez TVN Warszawa. Gomoła podkreśla, że praca była naprawdę wyczerpująca i polegała na spędzeniu setek przy komputerze oraz albumach ze zdjęciami z tamtego okresu. Stworzony materiał będzie mógł zostać wykorzystany także w innych produkcjach filmowych, jako rodzaj wirtualnej scenografii.

Zobacz zwiastun niezwykłej produkcji!