Nowy album zespołu – „What About Now” ukaże się już 26 marca! Płytę zwiastuje nagranie „Because We Can”, które skomponowali Jon Bon Jovi, Richie Sambora i Billy Falcon. Na „What About Now” znajdzie się też nominowane do tegorocznych Złotych Globów nagranie „Not Running Anymore”, które zostało wykorzystane w filmie „Stand Up Guys”. Sukces piosenki "Blaze of Glory" z 1991 jednak się nie powtórzył. Przebiła go piosenka Adele "Skyfall" pochodząca z kolejnej produkcji filmowej o przygodach Jamesa Bonda o tym samym tytule. Jon Bon Jovi ma jednak nadzieję, że w przyszłości powtórzy sukces po raz drugi.

Jon Bon Jovi – Złote Globy - Full Interview from Red Carpet

Światowa trasa koncertowa promująca album „What About Now” rozpocznie się już w lutym. W jej trakcie Bon Jovi zawitają również do Polski! 19 czerwca zagrają w Gdańsku. Będzie to pierwszy koncert zespołu w naszym kraju.Fani zespołu zauważyli od razu, że w żadnym z tytułów nie występuję słowo „love”. Nie oznacza to jednak, że zespół rezygnuje ze swojej stylistyki. Co prawda na albumie „The Circle” ( 2009) nastąpił powrót do rock’n’rolla, ale miłosne zawirowania w dalszym ciągu są tematem lirycznych odniesień. Bon Jovi to muzyczna fabryka, nie ma tu miejsca na eksperymenty, które mogłyby zachwiać pozycją zespołu wśród dotychczasowych fanów.

Bon Jovi - Because We Can

Pod względem brzmienia „What About Now” jest kontynuacją rock’n’rollowej ścieżki. W singlowym utworze słychać odniesienia do lat osiemdziesiątych, kiedy zespół był przez krytyków uznawany za grający „metal dla grzecznych dziewczynek”. Rozpoczynające utwór „Because We Can” nabijanie perkusji, rytmicznie, nawiązuje do metalizowanego „Cum on Feel The Noize” Queit Riot ( z repertuaru Slade ). Odniesień zresztą jest więcej – do grup Poison i Cindarelli, oczywiście podane prze pryzmat Toma Petty. W efekcie otrzymaliśmy zgrabną, radosną kompozycję, której po latach różnych (przez rock i country ) zespół nie musi się wstydzić. Idealna na koncertową track listę.

W oczekiwaniu na premierę płyty i trasę koncertową muzycy Bon Jovi udzielają się charytatywnie. 12 stycznia, Jon Bon Jovi z żoną gościł na drugiej gali "Sean Penn & Friends Help Haiti Home". Fundacja aktora zbiera fundusze na pomoc ofiarom katastrofy sprzed trzech lat. W poniedziałek 14 stycznia, Richie Sambora wystąpił podczas wielkiej gali otwarcia Step Up On Vine w Los Angeles. Artysta zagrał kilka utworów ze swojej najnowszej solowej płyty „Aftermath of The Lowdown”. Step Up On Vine to projekt mający na celu wsparcie osób bezdomnych w Hollywood.

Grzegorz Kasjaniuk