Wydawnictwo Trio kojarzone głównie z publikacjami naukowymi (historia, politologia i wiele innych dziedzin) wyda jeszcze w tym roku powieść Maryny Miklaszewskiej "Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera". Powieść łączy w sobie kryminał, romans i historię „political fiction”. Bardzo pochwalne recenzje wewnętrzne książki napisali m.in. Rafał A. Ziemkiewicz i prof. Zdzisław Krasnodębski, a patronatem objęły tygodnik „Uważam Rze”, Radio WNET i portal Rebelya.pl. Jak mówi Bogusława Radziwon, dyrektor wydawniczy Trio:

Powieść poruszy wielu czytelników, bo dotyka trzech najbardziej zagadkowych i dotąd całkowicie niewyjaśnionych wydarzeń, które wstrząsnęły Polską. To zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki, zamach na Papieża Jana Pawła II i katastrofa smoleńska. To podobno literacka fikcja, ale odbija się w niej ukryta strona historii Polski. To opowieść o manipulacji, która prowadzi do poczucia utraty rzeczywistości, ale także o wytrwałym dążeniu Polaków do poznania prawdy. Podjęta przez bohaterów próba rozszyfrowania tych wydarzeń tylko odsłaniania kolejne kulisy tajemniczych zjawisk i wydobywa na jaw ukryte mechanizmy, i dziwnie znajome postaci, których w inny sposób nie można byłoby dziś pokazać.

Będzie to także pierwsza pozycja wydana przez Trio w systemie crowdfunding, we współpracy z platformą finansowania społecznościowego Beesfund.com. Crowdfunding pozwala na zebranie funduszy potrzebnych do realizacji konkretnych przedsięwzięć artystycznych. By projekt zakończył się sukcesem, wydawnictwo musi pozyskać minimum 3000 złotych w mechanizmie finansowania społecznościowego.

Nie chodzi jednak o darowiznę – każdy wspierający otrzymuje coś w zamian! Dzięki akcji na Beesfund.com czytelnicy mogą m.in. kupić książkę w przedsprzedaży w wyjątkowej cenie 29 złotych z przesyłką, wykupić reklamę w kolejnych książkach naszego wydawnictwa, otrzymać zaproszenie na spotkanie promocyjne lub kolację z autorką „Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera”. Liczy się każda forma wsparcia – od poinformowania znajomych, przez wsparcie symboliczną kwotą 5 złotych po zakup „Pakietu Mecenasa”.

Szczegóły akcji znajdziesz tutaj!