Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzany o dokonanie makabrycznej zbrodni w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu znaleziono zwłoki młodej kobiety pozbawione głowy.
Poszukiwany mężczyzna to 30-letni Kajetan P. Ma 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację i szczupłą budowę ciała. Może nosić okulary. Według doniesień medialnych jest związany z Biblioteką Publiczną na Woli.
Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które widziały poszukiwanego mężczyznę, o kontakt pod numerami telefonów 22 603-65-59, 22 603-63-52 oraz 997 i 112 lub z najbliższą jednostką Policji.
Jak twierdzi „Fakt” na swojej stronie internetowej, Kajetan P. to człowiek „wybitnie inteligentny, starannie wykształcony, zafascynowany złem, bronią i morderstwem”. Gazeta dotarła do zapisków bibliotekarza, z których przebijają zbrodnicze fascynacje. Z jednego z esejów wyłania się – według tabloidu - „obraz człowieka przekonanego o własnej wyższości, niepodlegającego ludzkim ograniczeniom i prawom”.
Psychopaty (tego określenia użył Kajetan) planującego zbrodnię na zimno, z premedytacją, tylko po to by udowodnić, że jest „moralnie wolny”
– pisze fakt.pl.
Mężczyzna był urzeczony Hannibalem Lecterem, seryjnym mordercą z „Milczenia owiec”. Zadedykował mu nawet wiersz, opublikowany w periodyku Meander wydanego nakładem Polskiej Akademii Nauk. W utworze zatytułowanym „Uczta Hannibala Lectera”, napisanym po łacinie, Kajetan P. snuł wizje związane z pożeraniem fragmentów ludzkiego ciała.
Według nieoficjalnych informacji Kajetan P. jest synem prokurator z Poznania.
bzm/fakt.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/kryminal/280648-makabryczne-morderstwo-w-warszawie-policja-publikuje-zdjecia-poszukiwanego
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.