Do zorganizowania biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych zgłosiło się już 56 miast i miejscowości. Na kolejne zgłoszenia organizatorzy, Fundacja „Wolność i Demokracja” czekają tylko do poniedziałku - 26 stycznia.
O północy z poniedziałku na wtorek kończy się możliwość zgłaszania miast i miejscowości, które chcą dołączyć do największego projektu biegowo - edukacyjnego poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Na projekt składają się: bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz zbiórka publiczna na budowę szkoły z polskim językiem nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezesa II Zarządu WiN). Każdy z lokalnych organizatorów może uzupełnić scenariusz o dodatkowe wydarzenia i atrakcje (gra rodzinna, rekonstrukcja, etc.).
ZOBACZ JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU:
To już trzecia edycja projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bardzo duże zainteresowanie poprzednią sprawiło, że w roku 2015 wydarzenie będzie miało charakter ogólnopolski. Patronat objęły tygodnik „wSieci” i portal wPolityce.pl.
Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat
— czytamy na stronie tropemwilczym.pl, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły na temat biegu i towarzyszących imprez. Tam też znajdziecie państwo informacje, jak można dołączyć do nas i zgłosić chęć organizacji biegu.
ZOBACZ KTÓRE MIASTA JUŻ DOŁĄCZYŁY DO PROJEKTU:
Wuj
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/historia/230850-1-marca-pobiegnij-z-nami-tropem-wilczym-uczcijmy-zolnierzy-wykletych-najwieksza-impreza-biegowo-edukacyjna-w-polsce